burs sıkıntısı! | " /> burs sıkıntısı! | "/>

En Sıcak Konular

CHP'de burs sıkıntısı!

18 Ocak 2009 09:31 tsi
CHP'de burs sıkıntısı! Anayasa Mahkemesi'ne başvurarak belediyelerin üniversite öğrencilerine verdiği bursları iptal ettiren CHP sıkıntılı. Bakın CHP bursları neden iptal ettirmiş:

CHP, bursları az bulduğu için iptal ettirmiş!  
 
 
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde düzenlenen bir konferansa katılan Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, zor anlar yaşadı. Bir öğrenci Öymen'e 'Belediye burslarını neden iptal ettirdiniz?' sorusunu yöneltti.  
 
Öymen, bursların iptal edilmesine karşı olduklarını savundu; belediyelerin verdiği bursların azlığından yakındı. Öymen, "Bugün üniversite öğrencilerine verilen burslar açlığa mahkum ediyor. Biz iktidara gelince burs ve yurt sorununu çözeceğiz." dedi. Bütün öğrencilere karşılıksız burs vereceklerini aktaran Öymen, "Çünkü öğrencilerin durumu perişandır. Biz 225 lira burs alıyorduk. 30 lira yurda veriyorduk. Bir lira yemek parası. O bursla sinemaya da lokantaya da gidiyorduk. Kitap da alıyorduk. İyi bir hayat yaşıyorduk." şeklinde konuştu. CHP'li Onur Öymen'in bu cevabı salonda gülüşmelere yol açtı. Bazı öğrenciler ise alkışlı protesto gösterisinde bulundu.

Bu arada bir öğrenci CHP'nin neden Ergenekon'u savunduğunu sordu. Öymen, Ergenekon operasyonunda farklı kesimlerdeki insanların birlikte anılmasından rahatsızlık duyduklarını belirtti. Öymen, 'çarşaf açılımı'nın gündeme getirilmesi üzerine böyle bir politikalarının olmadığını ileri sürdü. Olayın İstanbul'daki rozet törenine katılan çarşaflı bir kadını geri çevirmemekten ibaret olduğunu kaydetti.
 
zamanBu haber 360 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,571 µs