En Sıcak Konular

Diyarbakır'da seçimlerinde kavga

17 Ocak 2009 19:02 tsi
Diyarbakır'da Ticaret Sanayi Odası (DTSO) seçimlerinde başkan adaylarının taraftarları arasında çıkan kavga, seçime gölge düşürdü.

3 kişinin yaralandığı kavga, polis ve üyelerin araya girmesi ile sona ererken, güvenlik önlemleri artırıldı.

29 Mart'ta yapılacak Mahalli Seçimler öncesi Diyarbakır'ın pür dikkat odaklandığı Ticaret ve Sanayi Odası seçimi yapıldı. 5 bin 500 üyenin 16 meslek grubundan 3'er kişi olmak üzere 50 kişilik yönetim Meclisi'ni belirlemek için sandık başına gitti. Seçime, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Kutbettin Arzu, mevcut Başkan Mehmet Kaya, Galip Ensarioğlu, Filiz Bedirhanoğlu, Başkan adayları ve üyeler hazır bulundu.

Hasanpaşa İlköğretim Okulu'ndaki oda seçimleri olaylı başladı. Mevcut başkan Mehmet Kaya ile GÜNSİAD Başkanı Şah İsmail Bedirhanoğlu'nun eşi Filiz Bedirhanoğlu'nun tarafları arasında tartışma çıktı. Oy kullanma işlemleri sırasında taraftarlar arasında yaşanan tartışma kısa sürede bıçaklı ve yumruku kavgaya dönüştü. Çıkan kavgada bıçakta kullanılınca seçime kan bulaştı.

Çıkan arbedede, Eyüp Acar ve Abdullah Tekin bıçakla, Deniz Özateş ise yumruk darbeleriyle yaralandı. Salona gelen çevik kuvvet ekipleri kavgayı güçlükle önlerken, geniş güvenlik önlemleri alındı. Polisin yaptığı ilk soruşturmada, kavgada aldığı yumruk darbeleriyle burnu kırılan Deniz Özateş'in üzerinde taşıdığı bıçakla Eyüp Acar ve Abdullah Tekin'i yaraladığı belirlendi. 3 yaralanın hastanede polis gözetiminde yapılan tedavisinin ardından taburcu edilirken, Olayda bir kişi gözaltına alındı.

Bu arada, kavga nedeniyle ara verilen oy kullanma işlemlerine, güvenlik önlemlerinin ardından yeniden başlandı. Çevik kuvvet polisi olayın devam etmemesi için seçmenlerin kimlik kontrolü ve üst aramasını yaptıktan sonra salona alındı.

haber7Bu haber 456 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,133 µs