En Sıcak Konular

Şahin'in silahlarını gömen kim?

12 Ocak 2009 15:33 tsi
"Bu tip eylemlerde silahı gömenle, silahı oradan çıkartıp suikast yapacak ekip ayrıdır, birbirini tanımaz. Krokiler bu yüzden çizilir" Peki o silahları gömen kim?

İbrahim Şahin’e Belge ve Malzemeleri Özel Kuvvetler mi Temin Etti?

Eski Özel Harekat Daire başkanı İbrahim Şahin, özel şifrelenmiş bilgisayarında çıkan suikastler ve eylem bilgileri içeren belge ve krokilerin kendisine ait olmadığını iddia etti.

Askeri bir yetkiliden alınan bilgilere göre, Özel Harpçilerin ve Seferberlik Tetkik Kurulu elemanları bu tür eylem planlarında ikili bir sistem izliyor.

Askeri yetkili, bu tür suikast ve eylem planları yapılırken ekiplerin ayrı ayrı kurulduğunu, silahları temin eden ve uygun yerlere depolayan (gömen) ekip ile bu silahları saklanan yerlerden alarak eylem yapacak ekibin birbirinden ayrı yapılandırıldığını, bu yüzden detaylı krokiler hazırlanmasına gerek görüldüğünü belirtti.

Yapılan bu açıklamalar İbrahim Şahin’le ilgili çok ciddi başka soruları gündeme getirdi.

Şayet bu silahlar ve krokiler Şahin’e ait değilse kime ait?  Silahları belirtilen yere gömdükten sonra Şahin'e bu krokileri veren kim?

Kazıdan çıkan malzemeler polis özel harekatta bulunmuyorsa, bu silahların bir kısmı kamuoyuna yansıdığı üzere ÖKK tarafından kullanılıyorsa ve Şahin’in “bu tür silahlar askerde olur” şeklinde yaptığı açıklaması birlikte düşünüldüğünde, çok ciddi başka şüpheler oluşuyor.

Silahlar yabancı menşeliyse seri numaralarının silinmesinin anlamsız olduğu belirlitiyor. Bu noktada çıkan malzemelerin, Ergenekon'da daha önce çıkan şeklide MKE menşeli ve Özel Kuvvetlere ait olduğu akıllara geliyor.

Eğer silahlar Özel Kuvvetlere aitse İbrahim Şahin’e silahların gömüldüğü yerin krokisini veren kim? Ve İbrahim Şahin'de kriptolu olarak bulunan eylem ve suikast bilgilerini kim verdi?

Asıl önemlisi o silahları oraya kim gömdü?

 Bu haber 831 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,315 µs