En Sıcak Konular

Şahin'in kafasındaki demir plaka ne işe yarıyor?

12 Ocak 2009 11:48 tsi
Şahin'in kafasındaki demir plaka ne işe yarıyor? 

İbrahim Şahin'in fotoğraflarına bakınca kafasındaki bu alet hemen dikkati çekiyor. Peki o alet neden orada? Ne işe yarıyor?

Hiç kuşku yok ki; Ergenekon Operasyonu'nun 10. dalgasının flaş ismi İbrahim Şahin oldu. Gerek evindeki krokilerden yola çıkarak bulunan bulunan silahlardan, gerekse verdiği ifadeler nedeniyle daha bir müddet gündemde kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

KAZA GEÇİRDİ KOMAYA GİRDİ

İbrahim Şahin'in bir diğer özelliği de kafasındaki demir plaka. Çünkü Şahin 28 Mart 2000’de trafik kazası geçirerek ağır yaralandı. O dönemde doktorar beyinde su toplandığını ve tedaviyi uzatmak zorunda kaldıklarını söylediler. Uzun bir müddet komada kaldı. Ardından hayata yeniden döndü ama bu kez kafasına bir demir takılmıştı. Ömür boyu onunla birlikte yaşayacaktı.

O demir fotoğraflara böyle yansıdı:

 

İBRAHİM ŞAHİN KİMDİR?

Emniyet Müdürü İbhahim Şahin’in yıldızı, 1990’lı yılların başında Mehmet Ağar’ın Emniyet Genel Müdürü olmasıyla parladı. 1993 yılında vekaleten Özel Harekat Dairesi Başkanlığı’na getirildi. Şahin, PKK’yla mücadelede polisin etkin katılımını artırmasını sağlayacak Özel Tim Eğitim Okulu’nu Balıkesir’de açtı. Bu timler daha sonra terörle mücadelede görev aldılar.

ABDULLAH ÇATLI'NIN YAKIN ARKADAŞI

Susurluk kazasının ardından ismi kamuoyunda bilinir oldu. Kazada ölen firari hükümlü Abdullah Çatlı ile yakın arkadaş olduğu ortaya çıktı. Hakkındaki adli soruşturma nedeniyle açığa alındı, kumarhaneler kralı Ömer Lütfi Topal’ın cinayetine karışan özel tim polislerini koruduğu ve MİT görevlisi Tarık Ümit’in kaçırılmasında rol oynadığı gerekçesiyle soruşturuldu.

Hakkında tutuklama kararı çıkınca önce kaçtı, 2,5 ay sonra teslim oldu. 6 ay cezaevinde yattı, 12 Eylül 1997’de tahliye edildi.

Mart 1999’da Emniyet Genel Müdürlüğü’ne hibe edilen “kayıp silahlar”la ilgili olarak Şahin hakkında dava açıldı.

GÖREVİ İHMALDEN 1 YIL YEDİ

28 Mart 2000’de trafik kazası geçirerek ağır yaralandı. 14 Nisan 2000’de hastanede bilincini kaybetmiş halde yattığı sırada ‘görevi ihmal’den bir yıl hapis cezasına çarptırıldı.

SUSURLUK'TAN HÜKÜM GİYDİ

İbrahim Şahin, Susurluk Davası’nda da suçlu bulundu. Şahin, eski MİT görevlisi Korkut Eken’le birlikte ‘cürüm işlemek için çete oluşturmak’ ve ‘çeteyi yönetmek’ suçundan 6’şar yıl ağır hapis cezasına mahkum oldu. 7 Ağustos 2002’de sağlık gerekçesiyle tahliye edildi.

MHP'DEN ADAY ADAYI

Ergenekon davası sırasında tutuklu Muzaffer Tekin’le çektirdikleri fotoğraflar kamuoyuna yansıyan İbrahim Şahin, 2007 seçimleri öncesinde MHP’den aday adayı oldu ancak genel merkez tarafından veto edildi.

internethaberBu haber 3,379 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,351 µs