En Sıcak Konular

Denktaş'tan cephane yorumu: Ağzımızın tadı kaçtı

12 Ocak 2009 10:00 tsi
Ankara Gölbaşı'ndaki kazıdan çıkan silahlar, başından beri Ergenekon operasyonuna karşı olan eski KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı şaşırttı. "Ağzımızın tadı kaçtı." diyen Denktaş, "Demek ki bir şeyler var." şeklinde konuştu.

Talat Paşa Komitesi'nin The Marmara Otel'de yapılan Ocak 2009 Toplantısı'na katılan Denktaş, gazetecilerin sorularını cevapladı. Eski KKTC Cumhurbaşkanı, bir soru üzerine, "Bu silahlar ortaya çıkınca demek ki bir yerlerde bir şeyler var. Bunların araştırılması, sonuna kadar gidilmesi haktır, helaldir." dedi. Ancak Denktaş, bu silahların Ergenekon ile değil Susurluk ile ilgili olduğunu iddia etti. İlhan Selçuk, Doğu Perinçek gibi Ergenekon davası sanıkları ile bu silahların ilgisi olmadığını belirten Denktaş, "Elma ile armutlar bir araya getirilmesin." ifadesini kullandı. Bazı isimlerin aylarca içeride tutuldukları halde hakim karşısına çıkarılmadığını söyleyerek Guantanamo benzetmesi yaptı. Denktaş'a göre ABD'nin bazı terör şüphelilerinin Guantanamo üssünde ağır işkenceden geçirilmesi ise Ergenekon'da yapılan tutuklamalarla eşdeğer. "Ağzımızın tadı kaçtı." diyen Denktaş, herkesin 'Sıra bana ne zaman gelecek?' endişesi içinde olduğunu ileri sürdü. Konunun en nihayet Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne götürüleceğini dile getirileceğini belirten eski KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş "Muhakkak ki orada böyle bir hukuksuzluk olmaz." iddiasında bulundu.

Talat Paşa Komitesi, Ergenekon sanıklarından İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek öncülüğünde kurulmuştu. Genel sekreterliğini bir başka Ergenekon sanığı İP'li Ferit İlsever'in yaptığı komitenin Ocak 2009 toplantısına Denktaş'ın yanı sıra Kemal Alemdaroğlu, Şule Perinçek ve Prof. Dr. Muazzez İlmiye Çığ gibi isimler katıldı. Toplantıda komitenin 2009 yılı yol haritası görüşüldü.
 
zamanBu haber 605 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,753 µs