yerini söyledi | " /> yerini söyledi | "/>

En Sıcak Konular

Kayıp silahların yerini söyledi

12 Ocak 2009 09:15 tsi
Kayıp silahların yerini söyledi

Emekli Yarbay, MİT’çi ve özel harekát eğitmeni Korkut Eken, ’toprak altından’ çıkan silahlarla ilgili ilginç bir açıklama yaptı.

Eken, "Susurluk’un kayıp silahlarını TIR’la yurtdışına çıkardık. Emin ellerdeler ve Türkiye’ye dönmediler" dedi.

SUSURLUK Davası’nda "çete lideri" olduğu gerekçesiyle 6 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli yarbay, MİT mensubu, Emniyet özel harekat timlerinin eğitmeni Korkut Eken, Ergenekon operasyonu kapsamında son yapılan aramalarda ortaya çıkan silahlar için, "Onlar kayıp Susurluk silahları değil, çünkü o silahlar yurtdışında" dedi. Birlikte yargılandığı davada 6 yıl hapis cezasına çarptırılan Emniyet Özel Harekat Dairesi eski Başkan Vekili İbrahim Şahin’in evinde bulunduğu belirtilen krokilere bakılarak yapılan kazılarda bulunan silah ve bombalara bir anlam veremediğini kaydeden Eken, Hürriyet’e şunları söyledi:

İbrahim Şahin niye tedbirli olmadı

"İbrahim Şahin’le, Emniyet’te görevde olduğum dönemde de konuşmazdım. Belki 12 - 13 yıldır da kendisini görmüyorum. Ancak, İbrahim Şahin’le ilişkili olduğu belirtilen silah ve bombalar gösterilirken, televizyonda benim fotoğraflarımı yayımlıyorlar. Her tarafın arandığı bir dönemde, İbrahim Şahin’in evinde krokiler bulunması da şaşırtıcı. Böyle bir insanın tedbirli olması gerekirdi. O yüzden olup bitenleri anlamış değilim. Susurluk olayında ’kayıp’ denilen silahlar, bir operasyon için yurtdışına çıkarılan silahlardı. Bunların toplamı 10 adetti. Aslında bunlar da kayıp değil. Bir operasyon için, yurtdışına bir TIR’ın gizli bölmesinde gönderildi. TIR şoförünün sınırı geçerken heyecanlanmaması için silahlar, şoförün haberi olmadan TIR’a yerleştirildi. Gittiği ülkede de ’emin kişiler’ operasyon için gönderilen bu silahları aldı. O sırada Susurluk konusunun gündeme gelmesi, görevden ayrılmam nedeniyle bunları Türkiye’ye getirtmek mümkün olamadı.

Arananların hepsi suikast silahları

Benim üzerime operasyon için zimmetlenen 5 adet Jericho, 3 adet mikro Uzi, 2 adet mini Uzi ve bunların susturucuları eğer Türkiye’de aranıyorsa, boşuna aranıyor. Çünkü o silahlar yurtdışında. Aldığım zimmetli silahların yurtiçinde kullanıldığını tespit edin veya bir yerde bulunsun, ben tüm suçlamaları kabul ederim. Susurluk’ta niçin ceza aldığımı hálá anlamış değilim. 6 yıl cezaya çarptırıldım ve 2,5 yıl tek başıma Ayaş Cezaevi’nde yaşadım. Yıllardır kimselerle görüşmüyorum, konuşmuyorum. Çünkü birisine ’merhaba’ desem bunun sıkıntı getireceğini biliyorum. Sağlık sorunlarım var. Tedavilerimi sürdürüyorum. Basından da ülkemizdeki gelişmeleri de anlamaya çalışıyorum."

 Bu haber 698 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  16,925 µs