En Sıcak Konular

Güler Kömürcü


Güler Kömürcü
0 0 0000

Şifreli mesajlara bakalımGündem 2 konuya kilitlendi; ERKE Hareketi pardon ERKE Grubun müthiş (!) icadının tanıtımında yaptığı ‘üst düzey general’ davetlilerin görüntüsü üzerinden aslında ‘kuruluşu tamamlanan yeni bir siyasi parti’nin aşamalı duyurusunun hedeflendiği’ dillerde. (Ki toplantıda gözüken e. generaller iddia edilen yapının içinde kesinlikle yoklar-doğru)

Önce ERKE hakkında yeni kısa bir bilgiyi paylaşalım, profil istihbaratı yapalım; ERKE Grubun danışmanlığını üstlenen, ‘bilimsel proje’nin arkasında duran sivil hareketin ki çok yakında siyasi partiye dönüşmesi beklenen organizasyonun da şimdilik liderliğini yapan emekli Tümgeneral Çetin Uğural, Milli Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı, Kızılay (Ertan Gönen’in başkanlığı döneminde) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinden ayrıldıktan sonra Başkent’te emekli bir MİT mensubuyla ‘ticarete’ atılmış. PAŞA ve X ekibinin özellikle son 1 yıldır ‘sivil inisiyatif’ oluşturma ve daha sonra bu oluşumu politik zemine taşıma çabalarının da son aşamaya geldiği, Türkiye genelinde teşkilatlanmayı tamamladıkları, son bir yıl içinde farklı platformlarda-değişik illerde yapılan toplantılar aracılığıyla grubun katılımcı sayısını da hızla artırdıkları söyleniyor.

Duyumlarıma bakılırsa teşkilatlanma metodları oldukça ilgi çekici; halen değişik isimler altında faaliyet gösteren sivil oluşumlar- zincir grupların çok yakında çözümlenerek, tek çatı, ERKE altında birleşmeye hazırlandıkları belirtiliyor. Dolayısıyla, Sayın Uğural’ın ERKE motor mucizesi, yani sözde teknolojik içerikli basın toplantısının aslında geri planda beklettiği siyasi hareketinin ön tanıtımı olduğu, son derece zekice düşünülmüş ‘kitlenin merakını ERKE kelimesine’ odaklamak amacıyla planlanan bir özel propaganda tekniği içerdiği öne sürülüyor. ERKE- ERK kelimesi artık hepimiz için çok aşina değil mi? ERKE ile ilişkili diğer isimler kimler, sanırım çok yakında öğreneceğiz...

Gündemin diğer başlığı CHP-MHP uzlaşısına fazla girmeyeceğim, çünkü bendeniz zaten 1 yıl öncesinden (erken uyarı sisteminiz olarak) size bugün gelinen noktanın fotoğrafını sunmuştum; ülkemizde yükselen tehdit algılarının ideolojilerimizi yeniden formatlayıp, vatanseverlik-ulusalcılık-milliyetçilik duygularını öne çektiğini, bunun sonucunda da şahin duruşlu CHP-MHP koalisyonuna hazır olmamız gerektiği, sandıktan çıkacak bu koalisyonun da ‘Türkiye himayesinde Kürt devleti ve ABD’nin Türk Dünyası planına karşın görev yapmak zorunda kalacağını’ defalarca yazdım. (En iyi barış şahinlerle yapılır unutmayın)

CHP-MHP uzlaşısı sadece ‘Türkiye’de sıcak para ile oynayan yabancıların’ işine gelmiyormuş, geçenlerde sohbet ettiğim bir yabancı uzmanın tespiti aynen şöyleydi; ‘Özellikle para piyasalarınızla ilgili Amerikalı yatırımcılarımız Ankara’da kolay karar alabilen, tek parti yani AKP iktidarının devamını istiyorlar, koalisyon hükümetine karşılar. Gelgelelim AKP’nin bundan sonra, tek başına iktidar olmasına da imkansız gözüyle bakıyorlar. Bu arada erken seçim olursa sandıktan CHP-MHP koalisyonunun çıkacağına da eminler dolayısıyla Türkiye’de asla bir erken seçim istemiyorlar.’ Yorum açık.

Son olarak, dünkü haberler içinde dikkatimi çeken bir foto-mesaja odaklanmanızı istiyorum, habere göre; Genelkurmay Başkanı Büyükanıt, yakın koruması olarak görevlendirdiği ‘Özel Kuvvetler Komutanlığı personeli Bordo Berelilerle’ güzel bir resim vermiş. Bordo Bereliler, büyük başarılara imza atarak dünyanın en iyi özel kuvvetlerinin başında yer almaktalar. Bordo Bereliler, iç ve dış tehditlerin bertaraf edilmesine karşı her türlü arazi ve iklim şartlarında görev yapabilecek nitelikte üst düzey eğitime tabi tutularak yetiştirilmiş personelden oluşan özel askerlere verilen isim.

Gelgelelim son 1 yıl içinde bu özel ekibin, malumunuz birilerince (onlar kimler biliyorsunuz) haklarında yaratılan suni gündem-uçuşan DOSYALAR aracılığıyla ‘mevcudiyetleri ve faaliyetleri illegal olarak gösterilmeye’ çalışılmıştı. Özel kuvvetlerimize kontrgerilla-gladio gibi kavramları yakıştırarak, bu birliklerin halkın gözünden düşürülmesi istenmişti, amaç; bu özel-gözde birim üzerinden Türk halkının ordusuna güvenini sarsmak, ordu-millet kavramı zayıflatılarak orduyu-özel kuvvetleri güçsüzleştirmek, görev yapamaz hale getirmekti.

Evet, şimdi Genelkurmay Başkanımız’ın dünkü fotoğrafına bu dik duruşla bakınız. Sizler de ‘Türkiyemizin ulusal güvenliğinde, birilerinin Güneydoğumuzda ve de K. Irak’ta malum hesaplarının giderek yükseldiği bu dönemde önemi daha da artan özel kuvvetlerimizin malumunuz politik hesaplarla yıpratılmasına izin verilmemesi-sahip çıkılması gerektiğini’ düşünüyorsunuz değil mi ey bilinçli okur?Bu yazı 522 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 29 Haziran 2007 ‘İnsan tanrı’ yaratma planı devrede
  • 22 Mayıs 2007 2 yıl sonra yeni seçim beklentisi...
  • 15 Mayıs 2007 22 Temmuz’da seçim olmayabilir-mi? 
  • 8 Mayıs 2007 ‘AKP kapatılabilir’ 
  • 20 Nisan 2007 Her an her şeyin dengesi değişebilir... 
  • 12 Nisan 2007 Köşk yolundaki meçhul hesaplara bakalım 
  • 5 Nisan 2007 "5 yılda 7 ülke ele geçirilecek"
  • 13 Mart 2007 Andıç... Dosya savaşlarında sırada ne var? 
  • 8 Mart 2007 Eylem senaryoları... 
  • 20 Şubat 2007 Gül, Kürt liderlerle hafta sonu görüştü mü?! 
  • 13 Şubat 2007 Evet, derin devlet vardır... 
  • 8 Şubat 2007 ‘Kürt devleti Türkiye himayesinde kurulacak’  
  • 2 Şubat 2007 Acil müdahale... 
  • 1 Şubat 2007 Şifre; Serhildan mı?
  • 30 Ocak 2007 Çok özel bilgiler ...
  • 26 Ocak 2007 Perde arkasındaki gerçekler farklı mı? 
  • 25 Ocak 2007 ‘ABD’nin Karadeniz Projesi’ ve de suikastların şifresi  
  • 29 Aralık 2006 Washington Büyük Locası Türk'e emanet
  • 15 Aralık 2006 Asker baharda K. Irak'a girerse ne olur?
  • 7 Aralık 2006 AKP'li Edibe Hanım ve de TAŞYAPI...

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,924 µs