En Sıcak Konular

Ahmet Hakan


Ahmet Hakan
0 0 0000

10 küçük Türk yalanı1- Özgü Namal şirin bir kızdır: Ailesinin aşırı şımartması nedeniyle lüzumsuz bir özgüven oluşturmuş sinir kızlara benzeyen Özgü Namal’ın, "ülkemizin en sempatik kızı" gibi takdim edilmesi küçük bir Türk yalanıdır. Allah hepimizi daha büyük yalanlardan korusun.

2- Murathan büyük yazardır: Hikayede tutturamadı, romanda skandallara imza attı, şiirde eskileri kırpıp kırpıp yıldız yapmakla meşgul... Sonuç şudur: Murathan Mungan büyük yazar falan değildir. Olsa olsa "Büyük şarkı sözü yazarı"dır. Tıpkı Aysel Gürel gibi... Çiğdem Talu gibi...

3- Hülya evlenirse kurtuluruz: Hani deprem uzmanlarının hepimizi gıcık eden, "Depremle yaşamaya alışmalıyız" diye bir geyikleri var ya... İşte o hesap: Biz de Hülya ile yaşamaya alışmalıyız. Yani boş yere "Evlenirse kurtuluruz" falan diye hayale kapılmamalıyız. Düşünün: Boşanmasından bu kadar büyük elektrik çıkaran biri, evliliğinden neler çıkarmaz?

4- Cem Yılmaz matrak adamdır: Sahnede çok komik ve soğukkanlı olan bir adam, kendisine yönelik eleştiriler karşısında burnundan kıl aldırmayan bir adama dönüşüyorsa, matraklığı çok tartışmalı bir hale gelir. Yani demem o ki, matrak adam, her yerde ve her zaman matraktır.

5- Deniz irticaya prim veriyor: Kadir Gecesi türbe ziyaret etti ya da biraz Mevlana okudu diye ünlü magazin filozofu Deniz Akkaya’nın irticaya prim verdiğini iddia edebilir miyiz? Tabii ki hayır! O halde hep birlikte haykıralım: Deniz laiktir, laik kalacaktır.

6- Teoman aykırı rock’çıdır: Aykırı adam, meselesi olan adamdır: Kuralları takmaz, otorite dinlemez, risk alır, şaşırtır falan... Peki bizim "hedonist" Teoman’ın bunlarla ilgisi var mıdır? Ya da şöyle soralım: Cebi para gören her Anadolu delikanlısının yapmayı arzu ettiği şeyleri hem de en bayağı şekilde yapmanın adı ne zamandan beri "aykırılık" oldu?

7- Burhan Altıntop çok komiktir: Engin Günaydın, "Burhan Altıntop" karakterini canlandırırken, aşırı abartılı bir tutum takınmasa ve kendisini paralamasa hiç kuşkusuz daha komik olacaktır. Ama bu haliyle seyredenlerde sadece ve sadece aşırı yorgunluk hissi uyandırmaktadır.

8- Nurgül sinemanın sultanıdır: Bundan yıllar önce birisi "Nurgül sinemanın yeni Türkan Şoray’ıdır" dedi diye Nurgül’ün "sultan" diye takdim edilmesine razı olacak değiliz. Bu nedenle "Ezo Gelin" dizisinin tanıtımlarında geçen "Milyonların gönlüne taht kurmuş bir sultan: Nurgül Yeşilçay" cümlesine itiraz ediyoruz.

9- Bodrum kışın güzeldir: Yağmur altında kıyılarda serazat dolaşmak güzel ama her şeyini yaza göre ayarlamış bir şehirde insan ne kadar mutlu olabilir ki? Ya da şöyle soralım: Terk edilmişlik, hüzünden başka ne katar insana?

10- Eğitim şarttır: Seray Sever’in "Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü" mezunu olması nedeniyle karizması yerle bir olan bir tezdir. Bundan böyle "Eğitim şart" diyen birine "İyi ama Seray Sever’e ne buyurulur?" diye yanıt vermek farz olmuştur.

Suçluyuz

Konya’da 50 metrekarelik bir dükkan kiralayıp kapısına "holding" tabelası asan madrabazlar, Almanya’da gariban vatandaşlarımızın paralarını "din-iman-cihat" diyerek götürürken ortalığı ayağa kaldırmadığımız için suçluyuz.

Bin markı bir arada görmemiş birtakım açıkgöz adamlara, milyonlarca mark emanet edilirken "Durun kalabalıklar! Bu cadde çıkmaz sokak" diye bağırmadığımız için suçluyuz.

Gariban gurbetçilerin tuvalet temizleyerek kazandıkları paraları, camilerde cihat nutukları atarak tokatlayanlara "Bu yaptığınız din istismarıdır" diye haykırmadığımız için suçluyuz.

Mümin banker edasındaki madrabazların, "Biz daha çok kár payı veriyoruz" yarışına girerek bir tür "mücahit Kastelli" kesilmeleri karşısında sus pus olduğumuz için suçluyuz.

"İslami edebiyat", "İslami moda", "İslami medya" falan derken bir de "İslami holding" icat ederek her şeyin ideolojik alternatifini üretme merakına saplanıp kaldığımız için suçluyuz.

Tek bir fizibilite raporu falan okumadan, gariban işçilerden topladığı milyonlarca markı bir uçak şirketine yatırıp safi zarar eden adama, "Babanın parasını mı harcıyorsun" diye itiraz etmediğimiz için suçluyuz.Bu yazı 1,338 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 1 Temmuz 2010 Yeter ki Tayyip gitsin duygusu
  • 3 Eylül 2009 Umreden mahrem notlar
  • 26 Şubat 2009 28 Şubat bitti mi?
  • 22 Şubat 2009 Aydın Doğan’la bir fasıl gecesi
  • 9 Şubat 2009 Hastasıyım bu istismarın
  • 18 Ocak 2009 Benim gözümle Kemal Gürüz
  • 24 Kasım 2008 CHP’nin Tayyip’i
  • 6 Ağustos 2008 Ahmedinejad’ın Anıtkabir’de ne işi var
  • 23 Temmuz 2008 Kandıra’dan mesaj var
  • 9 Temmuz 2008 Gaza gelme Latif Abi
  • 4 Haziran 2008 Önder Sav’a açık mektup
  • 25 Mayıs 2008 Kısa Türkiye tarihi
  • 19 Mayıs 2008 Ağustosta rapsodi
  • 7 Mayıs 2008 Asılmışların paylaşımı
  • 5 Mayıs 2008 Biri Tayyip’e fısıldadı: Parti kapatılmayacak
  • 10 Nisan 2008 Organize’de iki saat
  • 13 Mart 2008 Bayan Çölaşan yalan söylüyor
  • 7 Mart 2008 Da Vinci Baykal’ın şifresini çözdüm
  • 2 Mart 2008 Yaşar Paşa’ya da bir şey söylenir mi?
  • 17 Şubat 2008 Artık şu İranlılara yüz vermesek diyorum

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,179 µs