En Sıcak Konular

Hayati SırHayati Sır
0 0 0000

Rabbimizin ‘emanet’ini iyi koruyun ey müminler!
İnsanın birlikteliği Rabbiyledir! Cennet'ten beri! O ilk andan bu yana! Şeytan ise dışarıda kalmıştır! Yeryüzü halifesi insana üflenen o 'bir' ruhun dışında! Sır işte o anın içinde gizlidir! Sırlıdır ayna! Şeytan göremez o insandaki sırrı! Ne kadar baksa da insana! Kördür çünkü! Kalbi yoktur onun! Bu yüzden dijitaldir!

İnsanın bu dünyada da Rabbiyle birlikte olması şeytanı çıldırtır! Kıskançlığı ondandır! Maddesel âlemde sınırlandırılmış insan, nasıl olur da Rabbiyle o sonsuz âlemde yine her an birlikte olurken, kendisi bunca hızına, görünmez gücüne rağmen dışarıda bırakılmıştır! İşte bunun için de insanı, Rabbinden uzaklaştırabilmek için elinden ne gelirse yapmaya çalışır!

İnsan yeryüzü halifesidir! Ve Cennet'e geri dönebilecektir! Oysa şeytana Cennet'in kapıları kapatılmıştır! İnsana secde etmediği için! Sır buradadır! Secde etseydi eğer ondan sonrasında neler olacağını düşünmüyor hiç kimse! İnsana secde etmiş bir şeytan o zaman Cennet'ten çıkarılmayacaktı! Ve Cennet'te yaşayacaklardı hep birlikte şeytan ve insan!

Ya da birlikte dünyaya ineceklerdi yine de iç içe! Melekler, şeytan ve insan! Bunun anlamını biliyor musunuz? İstenen bu muydu? İnsanın hem melekelerinin, hem de 'dumansız ateş'inin açık olmasının anlamını? Hem yerçekimi, hem de cinlerin hızı! Görünürlük ve görünmezlik bir arada! Her istediğini yapabilirsin! Buradayken bir anda kilometrelerce ötede olabilirsin! Ya da Cennet'teyken o 'bir' anın içinde birdenbire dünyada olabilirsin! Dünya cinlerin vatanı değil miydi daha önce? İnsandan da önce! Sözün gittiği yeri merak ediyor musunuz? Sonunda olacak olanı! İnsana secde etmeyen şeytan, şu an dünyada bunu, insanı kendine secde ettirerek yapmaya çalışıyor! İnsan, şeytana hükmedeceğine, şeytan insana hükmetmek istiyor! Ama şu unutulmamalı ki insanın da, şeytanın da sahibi Cenab-ı Allah'tır! Hangisi birbirine secde ederse etsin, ikisi de Allah'a secde ederler! Sır buradadır! Bilinmez olanın sırrı! Tefekkür edin azıcık! Ne olduğunu anlamaya çalışın! Dijital olanın mahiyetini bilmeden, anlamadan, bugünü anlayamazsınız! Ve olacakları! Tarihsel bir süreç bitmiştir! Zihinlerini tarihsel bir geçmiş olarak kuranlar artık hiçbir 'şey'i anlamamaktadırlar! Bunun için medyum medyada hiçbir 'hakikat' yer almamaktadır! Bu sadece siyasetçiler, sosyologlar, gazeteciler için değil ilahiyatçılar için de böyledir! Vahyi tarihsel bir süreç içinde okumaktadırlar! Melek, cin ve insan konusunda bugünden bakamamaktadırlar! 'Yapay zekâ'nın karşılığını bulamıyorlar! Anlamını bilmiyorlar! Şeytanı hâlâ analog sanıyorlar! Tefekkür yok! Varsa yoksa eski meseller üzerinden laf-ı güzeller! Ah! Vazifenizi yapmıyorsunuz! Bir keramet peşindesiniz! Tevhidin dışına düştünüz! Okumalarınız, bilginiz, kalbiniz, aklınız yetmiyor! Çünkü zamanınızı şeytana kaptırdınız! 'Ateşten put'ların içinde yaşıyorsunuz! Mazlumluğunuzu, masumiyetinizi kaybettiniz! Nefsiniz sinsice sizinle oynuyor! Suretsiz 'bir' hayatı seçemediniz! Sandınız ki 'ateşten ekran'ların içinden tebliğ yapabileceksiniz! Hangi tebliğ? Bir suret bilgisi mi? Keramet mesellemelerinin bilgisi mi? 3.türle ilişkiler nerede? 3.türün ekranlarının içindeyken!

İnsan sessiz, ıssız 'bir' huzurda, Rabbiyle mutludur… Hiç bilinmek istemeden… Kelimelerdir onun yüzü! Bu 'bir' sır değil mi size? Nefsinize! Hiç bakmıyorsunuz ki gökyüzündeki ayet-i kerimelere! Görmüyorsunuz Rabbinizin sevgisini! 'Oku'muyorsunuz bu ilahî aşkı! Rabbinizin ruhu sizdeyken! Bırakın şeytan telaşlansın! Cennet'e giremeyecek olan o! Şuna inanın ki ey insanlar! Rabbiniz sizi terk etmedi!

Ey O 'Bir' Ruhun emanetçileri!

 

https://twitter.com/HayatiSirBu yazı 2,944 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 8 Eylül 2014 Ey kâfirler! Okunabiliyor artık alınlarınızdan kimliğiniz!
  • 3 Eylül 2014 Ey dünyadaki dayanılmaz acılar karşısında sırıtan sırtlanlar!
  • 29 Ağustos 2014 Şeytan bilemez ki kimdir o! Şimdilik ‘bir’ meçhuldür!
  • 25 Ağustos 2014 Yeni Atlantis! Yeni Kudüs! ‘Oku’yun! Korunun!
  • 20 Ağustos 2014 İstanbul’un alnı şu an secdededir!
  • 13 Ağustos 2014 Manevi başkent İstanbul’dur! Yakındır!
  • 8 Ağustos 2014 Ey sır dolu ‘Bir’ kalbin ‘Hiç’ bilinmeyen yolcuları!
  • 4 Ağustos 2014 Yakındır! Ey müminler! ‘Bir’ ferahlık gelecek!
  • 28 Temmuz 2014 Gazze’de sustunuz! Mescid-i Aksa yıkılırken de susacak mısınız?
  • 23 Temmuz 2014 Ey tuğrul kuşu! Ey hakikatin kılıcı! Zaman bu zamandır!
  • 17 Temmuz 2014 Allah bize yeter ey müminler!
  • 12 Temmuz 2014 Rabbimizin huzurundayken Peygamber Efendimizi incitmeyin!
  • 7 Temmuz 2014 Şeytan için zorlu günler başlıyor! Elhamdülillah…
  • 1 Temmuz 2014 Dünyada şu an ne yaşanıyorsa yaşansın! ‘Hakikat’ budur!
  • 27 Haziran 2014 Hadi! Kurtulun bu Ramazan! Şeytana olan bağımlılığınızdan!
  • 23 Haziran 2014 Ey mazlumlar birleşin! Bitsin bu zulüm artık!
  • 19 Haziran 2014 “Hak geldi, bâtıl zail oldu.”
  • 14 Haziran 2014 Cin tasallutundan kurtulun! Huzur bulun!
  • 9 Haziran 2014 İnsanın ‘halife’lik sırrı Cennet’tedir!
  • 5 Haziran 2014 Rabbimizin ‘emanet’ini iyi koruyun ey müminler!

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,454 µs