En Sıcak Konular

Güler Kömürcü


Güler Kömürcü
0 0 0000

Anadolu’ya Amerikan askeri mi yerleşecek!Piyasalar kan ağlıyor,‘büyük ekonomik kriz’ söylentileri dalga dalga geniş kitleleri etksi altına alıyor, Eylül ayı itibarıyla ‘ölümcül döviz dalgalanmaları’ bekleniyor yetmezmiş gibi sınırlarımızın etrafında savaş çığlığı atan SAM ve de MOŞE amcalarımızın yaktığı ateş her geçen gün ülkemiz üzerindeki ağır tehdit algılarını tetiklemeye devam ediyor. Ankara suskun, başbakan terliklerini giyip tekne tatiline devam ediyor, kartal gibi atak yapıp, şahin gibi savunma geliştirme zamanlarındayız, peki kartal kim, şahin nerede? (siyasetin kartal ve şahinlerinden bahsediyorum, onlar kim ise?!)

- Dün muhteşem bir analiz okudum, Türkiyemin hızla götürülmek istediği noktayı ‘pat’ karşımıza koyan bir analiz, birilerinin aklından geçeni okuyan bir analiz, mutlaka sizlerle paylaşmam gerekiyor, aynen ilginize arz ediyorum vatanperver okur, okuyun ve tanıdığınız herkese okutun ki 'bendeniz UYANDIRMA SERVİSİNİZ' ile işbirliği de yapmış olun, evet, Sayın İbrahim Karagül diyor ki;

SIRA GÜNEYDOĞU’YA GELİYOR.

- DİKKAT ‘Çok geçmeyecek, Türkiye’nin Güneydoğusu için de (Lübnan’daki) benzer senaryolar yüksek sesle dile getirilmeye başlanacak. Türkiye-Suriye sınırı boyunca ve İskenderun Körfezi’ne “çokuluslu güç” adı altında Amerikan askeri yerleştirmek isteyecekler. (Güneydoğu’da sınırımıza konuşlanan 200 bin askerimizin-Mehmetçiğimizin niye orada oldukları umarım şimdi net biçimde anlaşılmıştır ey derin okur, askerimiz sınır ötesi için değil, kendi sınırını-kime karşı- korumak için orada?!...G.K)

SURİYE’YE HER AN SALDIRABİLİRLER

- Evet, Güneydoğumuza sıra geldiği iddiasının altını şöyle besliyor Sayın Karagül; ‘Yapılan hazırlık, Filistin ve Lübnan’daki direncin kırılması, sadece Hamas ve Hizbullah değil, İsrail otoritesine karşı direnecek hiçbir gücün bırakılmaması, ABD askerlerinin Lübnan işgaline iştirak etmesi ve Lübnan’a yerleşmesi, böylece Suriye yolunun açılmasıydı. Bahaneleri İsrail üretti. Hiç yoktan sivilleri öldürmeye başladı ve süreç başlatıldı. Amerikan güçleri Lübnan’a yöneldi. Çok yakında Suriye cephesi açılacak. Suriye ya çok kanlı bir cephe olacak ya da Büyük Ortadoğu Savaşı’nın ana merkezi.

- S. Arabistan’ın, Mısır’ın, Ürdün’ün, Türkiye’nin Lübnan’a NATO gücüne onay vermeleri bu ülkelerin tuzağa düştüklerinin ya da ABD-İsrail planlarına iştirak ettiklerinin göstergesi.

- Uzun bir savaş olacak. Bunun için en iyi çözümü buldular. Şii-Sünni ayırımı. Başarıyla uyguluyorlar. ABD ve İsrail bölgesel müttefikleriyle birlikte kitleleri büyük bir tuzağa sürüklüyor. Onlarca yıl sürecek bir hesaplaşmaya. Din adına, mezhep adına ABD/İngiliz çıkarları için on binlerce insanın hayatını söndürmeye...

- Irak işgalinden bu yana, İsrail’i hazırlıyorlardı. Bölgenin en büyük ateş gücüne sahip ülkesine Suriye ve İran’a saldırı hazırlıkları kapsamında yığınak yapıyorlardı. ABD yapımı yüzlerce GBU-28 bunker buster bombaları, Hizbullah menzillerini vurmak için değil, doğrudan Suriye ve İran hedeflerini vurmak için verildi. Lübnan bombardımanı başladıktan sonra askeri mühimmat nakliyatı hızlandı. Şu anki silah yığınağı Lübnan için değil, Lübnan sınırlarının ötesine yapılacak saldırılar için. ABD Dışişleri Bakanı’na göre, Lübnan’a “uluslararası” Amerikan gücü yerleştirme planı 60 ile 90 gün içinde gerçekleştirilecek. Bu gücün amacı ateşkesi sağlamak olmayacakmış, Hizbullah’ı silahsızlandıracakmış! Lübnan işgalinin ilk aşaması bu. Neden bunu yapıyorlar? İsrail’e “dur” deseler duracak. Neden demiyorlar da böyle bir güç yerleştiriyorlar? Çünkü savaşı yaymak!

- Not edin: Bir süre sonra Suriye için de “uluslararası güç” isteyecekler. Suriye topraklarını parçalara ayırmak için önce krizler çıkartacaklar, bazı yerlerini bombalayacaklar. Ardından çatışmaların önüne geçmek için ABD askeri ya da ABD kontrolündeki birlikleri yerleştirecekler.

- (Ve analize giriş cümlesini tekrar okuyalım efendim)’ Şunu da not edin: Çok geçmeyecek, Türkiye’nin Güneydoğusu için de benzer senaryolar yüksek sesle dile getirilmeye başlanacak. Türkiye-Suriye sınırı boyunca ve İskenderun Körfezi’ne “çokuluslu güç” adı altında Amerikan askeri yerleştirmek isteyecekler.

- Bu kadar... Benden de son bir tekrarla bağlayalım, peki bu süreçte, KİM KARTAL GİBİ ATAK YAPIP, ŞAHİN GİBİ SAVUNMA YAPACAK, KİM?Bu yazı 638 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 29 Haziran 2007 ‘İnsan tanrı’ yaratma planı devrede
  • 22 Mayıs 2007 2 yıl sonra yeni seçim beklentisi...
  • 15 Mayıs 2007 22 Temmuz’da seçim olmayabilir-mi? 
  • 8 Mayıs 2007 ‘AKP kapatılabilir’ 
  • 20 Nisan 2007 Her an her şeyin dengesi değişebilir... 
  • 12 Nisan 2007 Köşk yolundaki meçhul hesaplara bakalım 
  • 5 Nisan 2007 "5 yılda 7 ülke ele geçirilecek"
  • 13 Mart 2007 Andıç... Dosya savaşlarında sırada ne var? 
  • 8 Mart 2007 Eylem senaryoları... 
  • 20 Şubat 2007 Gül, Kürt liderlerle hafta sonu görüştü mü?! 
  • 13 Şubat 2007 Evet, derin devlet vardır... 
  • 8 Şubat 2007 ‘Kürt devleti Türkiye himayesinde kurulacak’  
  • 2 Şubat 2007 Acil müdahale... 
  • 1 Şubat 2007 Şifre; Serhildan mı?
  • 30 Ocak 2007 Çok özel bilgiler ...
  • 26 Ocak 2007 Perde arkasındaki gerçekler farklı mı? 
  • 25 Ocak 2007 ‘ABD’nin Karadeniz Projesi’ ve de suikastların şifresi  
  • 29 Aralık 2006 Washington Büyük Locası Türk'e emanet
  • 15 Aralık 2006 Asker baharda K. Irak'a girerse ne olur?
  • 7 Aralık 2006 AKP'li Edibe Hanım ve de TAŞYAPI...

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,023 µs