En Sıcak Konular

Şamil Tayyar


Şamil Tayyar
0 0 0000

Gömleğe dolandıErgenekon sanıklarının görüntüleri önünde Silivri’ye selam çakan, ruh ikizlerini partiye dolduran CHP’nin yeni patronu Kemal Kılıçdaroğlu, kurultay konuşmasında ayrıca “yandaş medyayı bitireceğim” demişti.

Bu sözcüklerden kasıt, Ergenekon’un üzerine giden ve CHP’nin statükocu çizgisini eleştiren medyaydı. Eğer kasıt, siyasi iktidarla ilişkilendirdiği medya grupları olsaydı, kendini ayakta alkışlayan, “iktidara yürüyoruz” manşetleri atan, ağzı açık methiyeler dizen ve parti kimliğiyle gazeteciliğe devam eden partizan medyaya haksızlık etmiş olurdu.

Dün ilk icraatını gerçekleştirmek istedi. Zonguldak’a giderken Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu otobüse sadece partizan medya alınmak istendi. Bir partili, Kılıçdaroğlu’nun bineceği otobüse gelerek elindeki bir listeyi okudu, “Bu otobüse listede ismini okuduklarım binecek, diğerleri insin” dedi.

Tahmin ederseniz, listede isimlerini okudukları gazeteci ve televizyoncular, partizan medyadan... Emekçi arkadaşlarımı tenzih ederim, bu tercihin temel sebebi, “ya partizan olursun ya dışarıda kalırsın” düşüncesidir.

Aralarında Star muhabirinin de bulunduğu bir grup gazeteci, bu partizan tavır karşısında, “Biz inmiyoruz otobüsten, siz indirin” restiyle Ankara’dan Zonguldak’a gitmeyi başardı.

En ağır eleştiriler yönelttiğimiz Deniz Baykal döneminde bile rastlamadığımız bu tür manzaraların, Kılıçdaroğlu’nun daha ilk günlerinde sergilenmek istenmesi, tesadüfü gibi gözükmüyor. Kurultaydaki intikam sözü boşuna değilmiş.

Tamam, nasıl biliyorsanız öyle yapın, intikam tamtamları çalın. Sizden korkan sizin gibi olsun.

Gömleğe dolandı

“Söz verdim bir kere” diyorsanız, başka sözleriniz de var, dönün onlara bakın önce. “Her kuruşun hesabını vereceğim” dediniz, 495 liralık İtalyan Etro marka gömleğin hesabını veremediniz.

İLKSAN skandalı patladığında “O araziyi ben verdim, ne oldu verdiysem” diyen Süleyman Demirel ağzıyla “Parasını ben kazandım aldım” şeklinde efelendiniz, cümlenin devamında “fiyatını bilmiyordum” kolaycılığına kaçtınız.

Bir memur emeklisi olarak nasıl bir alışveriş yaptınız ki, bir gömleğe verdiğiniz 495 lirayı fark etmediniz. Sonra bir başka gazetede “faturası gelecek ödeyeceğim” lafına rastladım. Doğruysa vay halimize...

Seks videosuyla gelip gömleğe dolanan bir genel başkan, ülkeyi nasıl yönetecek?

Sakın ha, “bir gemim bile

yok” türküsü mırıldanmayın. Bak, daha Karadeniz’e açılmadan “emrindeyim” dediğin Deniz Baykal 340 bin dolara yat alıyor. 40 yıldır siyaset yapan, ticarete hiç bulaşmamış bir lider bu kadar parayı nerden buldu diye sormayacağım, yasaklı olduğu dönemde borsa oynamıştır, avukatlık yapmıştır veya milli piyangodan çıkmıştır bilemem, vardır mutlaka bir haklı açıklaması.
Ama yat, işe yarar. Biraz yaşlı ama idare edersiniz. Merhum işadamı Nurullah Gezgin’in Göcek’e demirli Blue in Blue isimli ve 20 yaşındaki yatı, 16.5 metre boyunda ve 3 kabinden oluşuyormuş. Hem İngiliz bayraklı..

Haberin olsun, bu yat parasıyla dört tane ıskarta gemi alınır.

7 yIldIzLI koyda tatİl

“7 yıldızlı otelde tatil yapmayacağım” demiştin ya, bu derde de deva olur. 340 bin dolarlık yatla denize açılır, 7 yıldızlı koyda demirlersiniz.

“Havuzlu villa” için de üzülme. Deniz Bey’in Angora villasını nasılsa öğrendiniz, şimdi daha sık gelip gidersiniz, sitenin ortak havuzunu kullanırsınız, kimse de fark etmez, kasketinizle merdiven altlarını selamlarsınız.

Bu arada Hürriyet’in “montaj” manşetine bakıp telaşlanmayın. Haber öyle değil. Emniyet Kriminal’in hazırladığı raporda, videodaki görüntülerin doğru, ancak kesilip yapıştırıldığı bilgisi var. Yani ses ve aradaki bazı bölümler çıkarılmış.

Türk Dil Kurumu’nun sözlüğüne bakarsanız, Fransızca kökenli montaj için “kurgu” ifadesinin kullanıldığını görürsünüz. Yani, emniyetin raporunda seks videosu için “kurgu” denmiyor. Aradaki bazı görüntülerin kesilmesi ayrı, kurgu ayrıdır.

Hürriyet’in manşetinde çok özel bir mesaj var ama o size değil, Deniz Bey’edir. Alır almaz kendi bilir, sizi ilgilendirmez.

Demem o ki, yelkenlerinizi dolduran video rüzgarı esmeye devam ediyor, koltuğun keyfini çıkarınız.

Bu arada naçizane başka tavsiyem, “Baykal cumhurbaşkanı adayımız olur” gibi lafları da artık bırakınız. CHP’yi yönetmeye layık görmediğiniz bir adamı Türkiye’yi yönetmeye nasıl layık görüyorsunuz?

Saçmalığın siz de farkındasınız, “ben yine de insanlığımı yapayım” modundasınız. Laf lafı açmışken buna dair çok güzel bir fıkra var ama sınırımı fazla zorlamak istemiyorum. Dostlarınız ararsa onlara telefonda anlatırım.

Lafı fazla uzattım, intikam sözünüzü unutmayın, elinizden geleni ardınıza koymayın.

starBu yazı 1,471 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 15 Ağustos 2012 Hüseyin Aygün vakası
  • 8 Ağustos 2012 Atatürk yaşasa ismini değiştirir miydi?
  • 1 Ağustos 2012 Hatay’da neler oluyor?
  • 30 Temmuz 2012 Suriye’ye PKK operasyonu
  • 25 Haziran 2012 Vurulan jet değil çünkü...
  • 18 Haziran 2012 Başbakan’ın başka seçeneği yok
  • 14 Mayıs 2012 Kim bu üst komutanlar?
  • 7 Mayıs 2012 CHP’de derin çatışma
  • 28 Mart 2011 Kalemim size emanet
  • 16 Mart 2011 Arşiv bir açılsa görürsünüz
  • 9 Mart 2011 Sen de yoğunlaş, koçum benim
  • 7 Mart 2011 Ergenekon’da neler oluyor?
  • 4 Mart 2011 1 Mart operasyonu
  • 23 Şubat 2011 Olmadı sayın Bakan
  • 22 Şubat 2011 O mektubu kim verdi?
  • 18 Şubat 2011 Kılıçdaroğlu-Yalçın pazarlığı
  • 16 Şubat 2011 Yeni Türkiye nasıl kurulacak?
  • 7 Şubat 2011 CHP’yi yıkmaya mı geldi yoksa?
  • 4 Şubat 2011 Böyle terbiyesizlik olmaz
  • 28 Ocak 2011 Asılacakların listesi

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,244 µs