En Sıcak Konular

Hasan Celal Güzel


Hasan Celal Güzel
0 0 0000

Abdera’da Agartus darbesiSevgili okuyucular, sizi bilmem ama temmuz sıcağında bana çetelerden, darbelerden gına geldi. Bu pazar sohbetinde sizlere aşktan, şiirden, tabiattan bahsetmek istiyordum ki, dünyalar tontonu Prof. İlberyus Ortaylius, elinde bir tomar tozlu kâğıtla çıkageldi.
Sesi heyecanla titreyerek, ‘Ergenekon Çetesi’nin ilk kuruluşunu buldum!’ diye haykırdı. Başka zaman olsaydı, neymiş diye üzerine atlardım. Lâkin dedim ya, o sırada bendeniz, aruz vezniyle bir beyit karalamaya çalışıyordum. “Hoca, bıktım senin bu buluşlarından. Savcı’ya gönder” dedim. Prof. Ortaylius mânalı bir tebessümle, “Hangi savcıya?” dedi. “Aman sakın Yargıtay Savcısı’na gönderme. AK Parti kapatma dâvasına ek delil olarak koyar. Ergenekon Savcısı’na tabiî...” diye ikaz ettim.
İlberyus Hoca, benim zavallı beytimin de, sizin pazar sohbetinizin de içine etmişti.
Çaresiz “Anlat bakalım” dedim.

Darius’un plânları
Efendim, bizim İlberyus Hoca, Papa’yı kafaya almış. Dan Brown aşırmadan önce Vatikan arşivlerine girerek elindeki belgelere ulaşmış. “Üstadım, meğer bizim Ergenekon Destanı efsane değil gerçekmiş” dedi. ‘Günaydın Hocam, bunu bilmiyor muydun?’ diye cevap verdim. Hoca, başını sallayarak “Ben Hunlar ve Göktürklerden bahsetmiyorum. M.Ö. 2000 yıllarında Etrüskler Roma’yı kurmuşlar. Dişi kurt Asena’nın emzirdiği Romüs ve Romülüs kardeşler aslında Türk’müş.” İlberyus’u tasdik ederek, “Etrüsklerin Türk olduklarına dair iddiaları biliyorum” dedim. “Tamam da üstadım” diye devam etti Hoca; “Bu belgede Pers İmparatoru Darius’un nasıl ilk Ergenekon Çetesi’ni kurduğu da anlatılıyor...”
İlberyus’a göre, Pers İmparatoru I. Darius, Anadolu’yu ve Avrupa’yı almak için birçok seferler düzenlemiş. Ancak direnmeyle karşılaşınca ‘Agartus’ adlı bir gizli örgüt kurmuş. Bu örgütün ritüelleri olarak da Etrüskler’in Asena’lı destanlarını kullanmış. Bu örgüt sayesinde seri darbeler düzenleyip Anadolu ve Yunanistan’da idareyi ele geçirmiş...

Agartus modeli Abdera’da
Vatikan’ın bu gizli belgesinden, ‘Agartus Modeli’nin daha sonra Vatikan tarafından da kullanıldığı anlaşılıyor. Hattâ 20. yüzyılda Hitler’in de bu modelden faydalandığı söyleniyor.
Bizi asıl ilgilendiren tarafına gelince, ne yazık ki bizim sevimli ama o ölçüde budala Abderalılar da, M.Ö. 508 yılının 1 Temmuz tarihinde, az kalsın Agartus Darbeyusu’na
mâruz kalacaklarmış...
Efendim, bildiğiniz gibi, Abdera’yı yıllardır perde arkasından yöneten Jakobenyuslar, Okoslar’ı tutar ve turbanyus’tan nefret ederlermiş. Abdera halkının büyük birçoğunluğu ise Apollo’ya inanan, turbanyusun serbest bırakılmasından yana olan Ampuloslar’ı tutarlarmış. Kral 10. Sezeryus’un bütün entrikalarına ve Okoslar’ın Başkanı Denyos’un korkunç muhalefetine rağmen, M.Ö. 2007 Temmuzu’nda yapılan Senatos seçimlerini gene Ampuloslar kazanmış ve Abdera Laicus Cumhuriyeti’nin başına XI. Gülos gelmiş. Jakobenyuslar bu durumu hazmedememişler. Hele, Ampuloslar ile Lupuslar beraberce jimnazyumdaki turbanyus yasağını kaldıran kanunosu çıkarınca kıyamet kopasıymış...

Jakobenyuslar ve Ergenekonuslar
Sözün burasında “Ama bunun Agartus ile ne alâkası var ki?” diye itiraz edince, Hoca “Yahu, sen de ne gabî adamsın!” dedi ve anlatmaya devam etti.
Abdera’da M.Ö. 508 yılı çok hareketli geçmiş. Bir yandan jakobenyuslar, Ampuloslar’ın Anayasos Mahkemos tarafından kapatılması için dâva açmışlar. Gerekçe hep aynıymış: ‘Türbanyus geliyor, laicus elden gidiyor!’ Jakobenyuslar, Kral 10. Sezeryus’un tayin ettiği yargıcoslara güveniyorlarmış. Böylece, Abdera’da Demoskratos rejimi yıkılacak, yerine Jüristokratos rejimi kurulacakmış. Bu konuda, Okoslar’ın lideri Denyos, eski kral Sezeryus ve saz arkadaşları devredeymiş.
Diğer yandan da Ergenekonusçular bir darbeyus hazırlamışlar. Başlarında da
darbeyusa pek meraklı emekli generalyuslar varmış. 1 Temmuz 508 günü Abdera’nın
her yerinde mitinguslar düzenleyecek ve halkın üzerine ateş açacaklarmış.
Ayrıca, 30 tetikçiyus da senatörleri ve önemli Abderalıları öldüreceklermiş.
Daha sonra da ‘Orduyus göreve!’ diye bağırıp kanlı bir darbeyus yapacaklarmış...

Agartus’un büyük sırrı
İlberyus’un sözünü kesip “Bunlar doğruysa jakobenyuslar ile ergenekonuslar arasında bir paralellik var” dedim. Hoca, “Ben orasına karışmam ama Vatikan’ın belgelerine göre bu ilişkinin sırrı, Osman Hamdi Bey’in ‘Kaplumbağa Terbiyecisi’ isimli tablosunda gizliymiş” dedi. Baktım, İlberyus Hoca, Mona Lisa gibi esrarengiz bir şekilde gülümsüyordu.
‘N’olur, bir ipucu verir misin?’ diye yalvarınca, Hoca, “Gördüğün ilk köy kahvesine gir. Oradaki çarıklılar sana sırrı anlatırlar” cevabını verdi.

RadikalBu yazı 1,115 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 27 Mayıs 2012 27 Mayıs'ın hesabı sorulmalıdır
  • 5 Mayıs 2012 Darbeciler! Ordu artık hizmetinizde değil...
  • 29 Ekim 2011 Dikkat! PKK'nın tuzağına düşmeyelim
  • 3 Aralık 2010 Hedefteki ülke: Türkiye
  • 26 Ağustos 2010 Kardeş Pakistan'ın yardımına koşmalıyız
  • 27 Haziran 2010 Oyunun hedefinde iktidar ve Başbakan var (2)
  • 17 Haziran 2010 Terör ve politika
  • 27 Mayıs 2010 50 yıllık utanç: 27 Mayıs
  • 13 Mayıs 2010 Rusya ile tarihî anlaşma
  • 6 Mayıs 2010 CHP-MHP-BDP koalisyonu
  • 20 Nisan 2010 Kıbrıs'ta beklenen sonuç
  • 16 Nisan 2010 'Nerede muhabbet, orada Muhammed'
  • 11 Nisan 2010 CHP ve MHP'ye son Anayasa çağrısı
  • 8 Nisan 2010 Baykal'ın uzlaşma teklifi üzerine
  • 25 Mart 2010 Anayasa reformuna neden karşı çıkıyorlar? (1)
  • 12 Mart 2010 12 Mart Muhtırası
  • 4 Mart 2010 Ermeni iftiraları konusunda bayatlamış Amerikan politikası
  • 21 Şubat 2010 AK Parti'yi kapatma hazırlıkları
  • 31 Ocak 2010 Fişleme üzerine...
  • 21 Ocak 2010 Bu iddialar cevapsız bırakılamaz

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,405 µs