En Sıcak Konular

Fatih BerberFatih Berber
0 0 0000

Fenerbahçe'ye de zirve göründüHafta içi Fenerbahçe’nin kulübe golcüsü Semih haftaya lig üçüncüsü girmelerine rağmen bu hafta oynanan maçlar sonunda lider olacaklarını ve de lig sonuna kadar bırakmayacaklarını söylediğinde, rakiplerin maçlarına baktığımızda kulağa pek inandırıcı gelmemişti. Ama Beşiktaş’ın kaybetmesi, son haftaların kötü futbol oynayan takımı Galatasaray’ın Hamidou’nun ikramı sonucu bir farkla kazanıp averajda geriye düşmesi sonucu Fenerbahçe liderliği aldı. Bırakır mı? Oynanan futbol oyunlarına baktığımızda bırakmaz gibi duruyor, ama oynanan futbol dışı oyunlara baktığımızda ne olacağını kestirmek, özellikle Fenerbahçe Galatasaray arasında ki kupa maçını da izledikten sonra çok zor.Her ne kadar bu hafta oynadığı maçta yumruk sonucu ihraç olan Bobo puan kaybetmesine sebep olduysa da, bir önce ki hafta oynanan Trabzon maçını dikkate aldığımızda hakemlerin Beşiktaş’a verilen cezaları affettirmek yoluna gittiğini görebiliyoruz.

Fenerbahçeli futbolcuları iki hatta 4 önemli maç bekliyor. Büyük takımlarımız için elbet şampiyonluk çok anlamlı, ama şampiyonlar ligine katılamamak ise Fenerbahçe’nin bu seneki başarısını boşa çıkartır. O yüzden 4 takımın nefes kesen mücadelesinde ilk hedef ligde ilk iki olmalıdır. Beşiktaş maçı bu hedefi nerdeyse garanti altına alır. Fenerbahçeli futbolcuların Avrupa da daha iyi oynadıkları bir gerçek, gelecek yılda orda olmak istiyorlarsa onun yolu bu maçtır. Adil yönetimli bir maç olursa Fenerbahçe bu maçı rahat alır, yeter ki Fenerli futbolcular istesinler.

Bir gün Deivid’in yokluğuna bu kadar üzüleceğimi düşünmemiştim, bu yıl takımda yaptıkları gecen yıl onu eleştiren ben dâhil herkesi şaşırtıyor.
Zico’nun yokluğunda Colın Kazım’ı oynatma ihtimali çok yüksek. Bence doğru tercih Aurelio’u sağa çekip yerine Maldonado’yu oynatmak olmalı ama Zico bu doğru tercihi görür mü o biraz şüpheli.

Bu sene hem Beşiktaş hem Galatasaray son dakikalarda birazda Şansları yardımı ile kötü oynadıkları maçlarda bile çok puan kazandılar. Yinede bu şans onlara ligde fark atmaya yetmedi çünkü takım kaliteleri bunun için yeterli değildi. Bundan sonra şampiyon olmaya yeter mi kaliteleri onu söylemek çok zor.

Ülke gündemimiz yoğun, bir kısım insanların yüzünde bir gerginlik olduğu her hallerinden belli. Böyle zamanlarda gerginlikten ferahlığa geçmek için uluslar arası bir spor başarısına ihtiyaç vardır. Neyse ki çok değil önümüzde ki hafta Fenerbahçe’nin Chelsea maçı var. Eğer bu maç olumlu sonuçlanırsa gazete manşetlerimiz biraz nefes alabilir. Bir olumsuzluk durumunda ise kaldığımız yerden devam ederiz. Rakibin çok güçlü olduğu kesin, buna hiç birimiz itiraz edemeyiz ama unutmayalım ki Sevilla yâda öyle demiştik. Fenerbahçe bizi bu sene Avrupa’da hep şaşırttı ve bence şaşırtmaya da devam edecektir.

Yoğun gündem umarım futbolun Ergenokonu olan Simsarların yaptıklarını gölgelemez, futbolumuzun da bir iç temizliğe kesin ihtiyacı vardır.Bu yazı 1,343 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 23 Nisan 2008 Nefesler tutuldu, hakemin ilk düdüğü bekleniyor
  • 14 Nisan 2008 Hesaplarınıza son dakikayı da ekleyin
  • 9 Nisan 2008 Teşekkürler Fenerbahçe
  • 3 Nisan 2008 Fenerde uzlaştık
  • 31 Mart 2008 Form yoksa Forma neylesin
  • 24 Mart 2008 Fenerbahçe'ye de zirve göründü
  • 17 Mart 2008 Fenerbahçe'nin kapanma tehlikesi var
  • 11 Mart 2008 Fener Sevilla da kaldığı yerden
  • 5 Mart 2008 Diyecek lafı olan yorum yazsın
  • 28 Şubat 2008 Çiftetelli burada
  • 21 Şubat 2008 Dar alanda kısa paslaşmalar bir yere kadar
  • 17 Şubat 2008 Fener’ mi aldı Rize’mi verdi
  • 11 Şubat 2008 Arzular şelale
  • 4 Şubat 2008 Beklenen sonuç değil hak edilen sonuç oldu
  • 30 Ocak 2008 Kanatlanan Fenerbahçe
  • 24 Ocak 2008 Zico ya ve Ulusoy’a hesap verme zamanı
  • 15 Ocak 2008 Fenerbahçe iyi başladı(!)
  • 8 Ocak 2008 Ulusoy'un geri sayımı
  • 31 Aralık 2007 Ücrette profesyonel, futbolda amatör
  • 25 Aralık 2007 Basit bir oyundur futbol

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,522 µs