En Sıcak Konular

Nuh Gönültaş


Nuh Gönültaş
0 0 0000

Yunus Nazi, Almanlar ve Ergenekon!Almanya ve Avusturya'da son 15 günde Türkler'in yoğun olarak oturduğu evlerde 5 şüpheli yangın çıktı. 10 kişinin hayatını kaybettiği ve çoğu çocuk 50 kişinin yaralandığı yangınlar Alman makamlarına göre sadece tesadüf! Bunun apaçık planlı bir faaliyet olduğu ortada. Bu faaliyetin birkaç önemli sebebi olduğu anlaşılıyor: Birincisi; Almanya'daki Türkler çok olmaya, ekonomide belirgin bir şekilde kendilerini hissettirmeye başladılar. İkincisi; Almanya'daki Türklerin nufusu, Türkiye'nin Almanya iç siyasetini az da olsa etkileme şansı tanıyor. Üçüncü olarak da; Türkiye'de Hükümetin kararlı bir şekilde Türkiye'deki Ergenekon operasyonunu başlatması ve bu oluşumun Almanya bağlantısının ortaya çıkarılmasının kuşkusuz bir sonucu olmalı.
Yani Almanlar 'buraya kadar' diyor olabilirler! Cumhuriyet Gazetesi Ergenekon'la ilgili haberleri neden görmüyor deniliyor. Göremez. Zira, Cumhuriyet Gazetesi'nin kurucu felsefesinde Nazi ideolojisi, Nasyonel Sosyalizm vardır. Cumhuriyet Gazetesi'ni kuran Yunus Nadi'nin hayat hikâyesi biraz da Türk basın tarihinin hikâyesidir aslında.

1879'da Fethiye'de doğan İttihatçı Yunus Nadi, Alman yanlısı yayınlarından dolayı da 'Yunus Nazi' olarak anılırdı! Johns Hopkins Üniversitesi Siyasal Bilgiler Okulu Dış Politikalar Profesörü Barry Rubin, Milliyet Yayınları'ndan çıkan "İstanbul Entrikaları" adlı kitabının 58-59 sayfasında şunları yazıyor: "Türk gazetecilerin desteğini sağlamak için, 'Nazi'lerle müttefikler arasında çekişme büyüktü.

Alman Büyükelçi Von Papen, en etkili gazete yapımcılarından biri olan Cumhuriyet'in toparlak yüzlü sahibi Yunus Nadi'ye ulaştı. Kendisi aynı zamanda milletvekiliydi ve arazilere, madenlere, çiftliklere sahipti. Alman hükümeti özel ticari ayrıcalıklar tanıyarak Nadi'yi daha da zenginleştirdi. Alman göçmenler ve müttefik diplomatlar kendisini, 'Yunus Nazi' diye adlandırıyordu. "Bazı günler Cumhuriyet dengeliydi, ancak çokluk, yenilmez Almanya'nın karşı konulmayacak kadar güçlü olduğunu savunuyordu.''

Aydoğan Vatandaş'ın Kayıp Kitap Barnabas'ın Sırrı adlı kitabında aslında Türkiye'de Alman yanlısı yeraltı faaliyetlerini organize eden bir Alman Baron'a ve onun Türkiye'deki ilişkilerine ve geçmişe dönük olarak Almanların İttihat Terakki üzerindeki etkilerine değiniliyordu. Roman'a göre Hitler'i iktidara getiren Thule örgütünü anlayamazsanız, Ergenekon'u asla anlayamazsınız.

Thule'nin ideolojik, ezotreik dünya görüşünü anlayamazsanız, Ergenekon'u anlayamazsınız. Thule askeri bir inisiyeler tarikatıydı. Ergenekon da öyledir.

Thule, Almanya'yı pagan köklerine götürmeye çalışıyordu, Ergenekon da Şaman köklerine götürmeye çalışıyor! Ergenekon'un sınıfsal, ekonomik ve de dinsel boyutunu anlayamadan bu konuyu çözemezsiniz!

Laikçilere türbanlı Cemre fotoğrafı temin edilir!

Fatih Çekirge için Emre Aköz 3. sınıf dangalak diye yazmış. Buna sebep "türbanlı kardan kadın" ve "sakallı kardan erkek" fotoğrafları için Hürriyet'in web sayfasında yazdığı yazıydı. Çekirgeye göre bu fotoğraflar açıkça halkımızın kutuplaşmasına, laikliğin elden gitmesine işaretti. Bu tip haber formatında adice hazırlanmış ajitasyonları görünce insanın kusası geliyor.

Allah aşkına bu ne mide bulandırıcı yayındır! Bu adama bir önerim var; Dün havaya cemre düştü. Madem başörtülü kardan kadın fotosuna yorum yazabiliyorsun, o halde dün havaya düşen cemrenin başörtülü fotosunu göndereyim o fotoya da bir yazı döşen, şöyle laiklik soslu olsun, ha ne dersin? Cemre yakında suya ve toprağa da düşecek. Eğer beklersen öyle bir fotoğrafı sende çekebilirsin!

DNGLK 3 seni...

bugünBu yazı 2,077 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 8 Temmuz 2012 Delikli demir ile mertlik arasındaki ilişki...
  • 5 Temmuz 2012 İki arada bir derede ölüm!
  • 28 Haziran 2012 Dessas-ı ehli dünyanın hafiyeleri veya satılık kalemler...
  • 26 Haziran 2012 Kılavuzu NATO olanın...
  • 17 Haziran 2012 Davet ile davete icabet...
  • 5 Haziran 2012 AK Parti celladına gülümserken...
  • 31 Mayıs 2012 Kürtaj emanete ihanettir!
  • 13 Mayıs 2012 28 Şubat dalgaları ve hükümetin kıyıları...
  • 26 Nisan 2012 CHP'nin tarihi en yumuşak yeri...
  • 24 Nisan 2012 Vatana ihanetin yasal dayanağı olur mu?
  • 19 Nisan 2012 Peki, AK Parti iktidarı bin yıl sürecek mi?
  • 17 Nisan 2012 Çevik Bir nefreti, Tayyip Erdoğan sevgisi...
  • 14 Nisan 2012 Adaletin rövanşı...
  • 8 Nisan 2012 İçimizdeki darbeciler yüzünden...
  • 29 Mart 2012 Gazete kapatmak çağ dışı bir çözümdür...
  • 22 Mart 2012 Talimatla akreditasyon olur fakat demokrasi olmaz...
  • 13 Mart 2012 Liderlik cesareti...
  • 8 Mart 2012 Stratfor ve WikiLeaks gazeteciliği!
  • 1 Mart 2012 Bu ülkede 28 Şubatlar bitmez!
  • 26 Şubat 2012 15 yıl sonra yeniden ''şubat soğuğu!''

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,238 µs