En Sıcak Konular

Fatih BerberFatih Berber
0 0 0000

Kanatlanan FenerbahçeZor koşullarla karşılaşmak ile zor koşullara hazırlıklı olmak arasında fark olduğunu hafta sonu oynanan maçta görmüş olduk. Haftanın maçı öncesi birçok kişi soğuk havanın Fenerbahçeli futbolcuları etkileyeceğini söylemişti belki ama futbolcuların buna hazırlıklı olduğunu tahmin edememişti bazılarımız. Bu maçı Fenerbahçe nin alacağını zaten söylemiştik ama bu kadar kolay olacağını bilemedik maç öncesi. Maçı Fenerbahçe adına kolaylaştıran basınımız ve Sivas sporun maalesef kendisidir. Sivas bu maç öncesi ligde 1. değil de eğer ligin 4. sü olarak Fenerbahçe nin karşısına çıkmış olsaydı, bu maçın çok daha farklı sonuçlanabileceğini çok rahat söyleyebilirdik. Maçın Fenerbahçe ye bakan yönü acısından zaten stresi büyük ve önemli maçların altından rahat kalktığı bir gerçekti, Sivas spora bakan yönü ise maçın ağırlığını kaldıramadıklarıydı. Bunun üstüne birde eğer doğru ise basınımızda yazdığı gibi, Sivas’ın maça mehter ve onuncu yıl marşları ile hazırlanıyor olması Sivas’ın asıl sonunu hazırlayan sebeptir bence. Bir düşünelim böyle bir şey acaba bizi motivemi eder yoksa üzerimizde ki stresimi arttırır. Bunun cevabı çok acık, yanlış motive Sivas’ı yıkan nedenlerden biridir. Bütün bunları söylerken, iki sağ iki sol kanat akımıyla, yani çok güzel kanat akınlarıyla 4 gol bulan Fenerbahçe nin güzel futbolunu da es geçmemek lazım. Bu sene Avrupa maçlarında çok güzel oyunlar çıkaran Fenerbahçe nin, kanat akınlarını bu kadar güzel değerlendirdiği ikinci bir maçını hatırlamıyorum. Zıco’nun da maç sonucu kanat oyuncularını övmesi bundandır. Topu son çizgiye indirdiğinizde ceza sahasına yapılacak her orta kaleciler için en tehlikeli toplar olmuşlardır. Özellikle Fenerbahçe nin ilk golünde, bu yıl sağ kanatta oyuna sürdüğü, oyuna katkısı olan ama sağ kanat olarak istenilen katkıyı yapamayan Deivit in, bindirmesi ve sıfırdan kestiği ortasına diyecek yoktu. Umarım ondan istenilenin asıl bu olduğunu anlar ve bu ortalarını daha sıklıkla yapar.

Fortis Türkiye kupası kuraları çekildi ve Fenerbahçe’lilerin yüzünü güldüren bir kura oldu. Çeyrek finalde Galatasaray’la eşleşen Fenerbahçe ilk maçı 3 Şubatta kendi evinde oynayacak. Galatasaray’ın eksiklerine baktığımızda Fenerbahçe’nin ligde oynanan ilk maçtan farklı bir skorla karşılaşacağını düşünmüyorum veya skor farklı olursa bu Fenerbahçe nin lehine gelişen bir fark olacaktır.

İhtiyaç Maldonado mu?

Apiah’ın sakatlığı yüzünden yerine transferi düşünülen ismin Maldonada olması beni biraz düşündürüyor. Basından takip ettiğimize göre defansif orta daha, yanı günümüz tabiri ile ön libero mevkisi. Oysa Fenerbahçe nin ihtiyacı olan ön libero değil, ayrıca Zıco Apiah sakatlanmadan öncede ön liberoda Deniz’e görev verirken Apiah’ı ıslarla sağ kanatta kullanıyordu. Apiah’ın ısrarı sonucu birkaç maç orta sahaya çekilmişti. Böyle bakıldığında Zico nun Apiah yerine sağ kanat oyuncusu istemesi gerekir. Bu sezon basından beri Deivit’e takımda sağ kanatta yer bulduğu için Zico bunu seslendirmiyor. Peki yöneticilerimizde mi bunu görmüyor.Bu yazı 2,309 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 23 Nisan 2008 Nefesler tutuldu, hakemin ilk düdüğü bekleniyor
  • 14 Nisan 2008 Hesaplarınıza son dakikayı da ekleyin
  • 9 Nisan 2008 Teşekkürler Fenerbahçe
  • 3 Nisan 2008 Fenerde uzlaştık
  • 31 Mart 2008 Form yoksa Forma neylesin
  • 24 Mart 2008 Fenerbahçe'ye de zirve göründü
  • 17 Mart 2008 Fenerbahçe'nin kapanma tehlikesi var
  • 11 Mart 2008 Fener Sevilla da kaldığı yerden
  • 5 Mart 2008 Diyecek lafı olan yorum yazsın
  • 28 Şubat 2008 Çiftetelli burada
  • 21 Şubat 2008 Dar alanda kısa paslaşmalar bir yere kadar
  • 17 Şubat 2008 Fener’ mi aldı Rize’mi verdi
  • 11 Şubat 2008 Arzular şelale
  • 4 Şubat 2008 Beklenen sonuç değil hak edilen sonuç oldu
  • 30 Ocak 2008 Kanatlanan Fenerbahçe
  • 24 Ocak 2008 Zico ya ve Ulusoy’a hesap verme zamanı
  • 15 Ocak 2008 Fenerbahçe iyi başladı(!)
  • 8 Ocak 2008 Ulusoy'un geri sayımı
  • 31 Aralık 2007 Ücrette profesyonel, futbolda amatör
  • 25 Aralık 2007 Basit bir oyundur futbol

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,188 µs