En Sıcak Konular

Fatih BerberFatih Berber
0 0 0000

Ücrette profesyonel, futbolda amatörDevre arasına giren ve 2007 yılını tamamlayan Türk futbolunda  Milli takım ve kulüpler bazında beklenen çıkış maalesef Fenerbahçe dışında yakalanamadı. Her ne kadar Milli takım Avrupa şampiyonasında 16 takımlı finallere kalmış olsa da, elimizi kolumuzu sallayarak  gitmemiz gereken finallere ecel terleri dökerek son dakikalar milletçe dua ederek kaldığımızı hatırladığımızda, bunun çokta büyük bir başarı olmadığı gerçeği ile karşılaştık.

Avrupa da en pahalı ligler sıralamasında İngiltere, İspanya, İtalya ve Almanya`nın ardından beşinciliği zorlayan Türkiye maalesef başarı acısından ilk beşi zorlayamıyor. Son verilerde Fenerbahçe’nin topladığı puanlarla ülkeler sıralamasında 11. sıraya kadar yükselmiş olmamız harcadığımız paranın karşılığını alamadığımızın açık kanıtıdır. Bunun nedeninin maalesef bir türlü amatörlükten kurtulamayan futbolumuzun yönetici unsurlarında olduğunu göremediğimiz sürece de bu böyle devam edecektir. Alınan ücret olarak profesyonel, ama yapılan iş olarak amatörüz. Bir milli maç başarısı sonucu çoğumuzun hayatı boyunca bir arada göremeyeceği kadar büyük ödül alacak olan insanları, başarılı olmaları için  “  hadi aslanım, hadi koçum “   gazları ile oynatmaya devam ettiğimiz sürece de başarılı olamayız.

Futbolumuzun patronunun antrenmana gidip futbolcuyu alnından öptüğü, yanağını okşadığı sürece de başarılı olamayız. Siz hiç aldığı ücret yaptığı işin çok çok altında değerde olan bir çöp toplama işi yapan insanımıza gece göreve çıkarken “ hadi aslanım hadi koçum bu millet sizler sayesinde yarın temiz sokaklarda gezecek“  dendiğini duydunuz mu, yada denmiş olabileceğine ihtimal veriyor musunuz. Eğer insanlara gaz vererek bir iş yaptırıyorsanız bu maddi karşılığını veremediğiniz insan olmalıdır, oysa futbolun maddi değeri acısından Avrupa da beşinciliği zorlayan ülkemizde futbolcunun yaptığı işin maddi karşılığını alamaması söz konusu değildir. Bizim yöneticilerimiz tam gaz devam ediyorlar, kameraların önünde hoplayıp zıplıyorlar, antrenmanda yanak okşuyorlar, teknik ekibimiz taktikten çok gaz veriyor. Bunun sonucu daha maçın 5. dakikasında taca çıkan topun peşinde koşuyor futbolcumuz aldığı gazla, ya da maç sonucu el kol hareketi çekiyor birilerine.

Fenerbahçe’nin İnter ile oynadığı maçta tirübünlerden “ dağ başını duman aldı” marşı gelmeye başladı, maçtan sonra bazı yorumcular, seyirciye şöyle bir eleştiri getirdi: “söylüyorsunuz da sahada bunu anlayan yok ki, hepsi yabancı “ , işte Fenerbahçe’nin de başarısının altında yatan gerçek buydu, bazıları anlamamıştı maalesef, Dag başını duman aldı gazları ile maç kazanılma dönemi çoktan bitmişti, Fenerbahçeli futbolcular profesyonelce aldıkları paranın hakkını çıkıp verdiler sahada kimseden gaz vermesini beklemeden.Bu yazı 1,351 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 23 Nisan 2008 Nefesler tutuldu, hakemin ilk düdüğü bekleniyor
  • 14 Nisan 2008 Hesaplarınıza son dakikayı da ekleyin
  • 9 Nisan 2008 Teşekkürler Fenerbahçe
  • 3 Nisan 2008 Fenerde uzlaştık
  • 31 Mart 2008 Form yoksa Forma neylesin
  • 24 Mart 2008 Fenerbahçe'ye de zirve göründü
  • 17 Mart 2008 Fenerbahçe'nin kapanma tehlikesi var
  • 11 Mart 2008 Fener Sevilla da kaldığı yerden
  • 5 Mart 2008 Diyecek lafı olan yorum yazsın
  • 28 Şubat 2008 Çiftetelli burada
  • 21 Şubat 2008 Dar alanda kısa paslaşmalar bir yere kadar
  • 17 Şubat 2008 Fener’ mi aldı Rize’mi verdi
  • 11 Şubat 2008 Arzular şelale
  • 4 Şubat 2008 Beklenen sonuç değil hak edilen sonuç oldu
  • 30 Ocak 2008 Kanatlanan Fenerbahçe
  • 24 Ocak 2008 Zico ya ve Ulusoy’a hesap verme zamanı
  • 15 Ocak 2008 Fenerbahçe iyi başladı(!)
  • 8 Ocak 2008 Ulusoy'un geri sayımı
  • 31 Aralık 2007 Ücrette profesyonel, futbolda amatör
  • 25 Aralık 2007 Basit bir oyundur futbol

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,929 µs