En Sıcak Konular

Necati Doğru


Necati Doğru
0 0 0000

Türkiye Mossad modeli kuramaz mı?Bu soru benim aklıma gelmiş değil. Okurlar, gönderdikleri mektup, elektronik ileti (e -mail) ve telefonla; “Filistinliler davalarında haklıdırlar. Fakat PKK’nın güttüğü; toprak talep eden bölücü davasında haklı bir yan yoktur. Bu yüzden Türkiye PKK ile mücadelede İsrail’den daha kararlı olmak zorundadır. Bu kararlılığın belirtisi olarak niçin ‘Mossad Modeli’ni uygulamıyor?” diye soruyorlar.
Mossad!
İsrail gizli teşkilatı.
Şahin oluyor.
Kartal oluyor.
Gidip alıyor.
Azrail oluyor.
Şeytan oluyor.
Gidip yok ediyor.
Türkiye ordusu yüzlerce savaş uçağı, binlerce tank satın aldı. Bunları şimdi kullanmayacaksa ne zaman kullanacak? Kandil Dağı’nı yıkacak, PKK güçlerini hem Kuzey Irak’ta, hem Avrupa’nın içlerinde yaşatan; onlara para, silah, patlayıcı sağlayan, mayın döşeme eğitimi veren, sivilleri, çocukları ve kadınları da öldüren ve hain tuzaklarla gelen karanlık, kirli, terörist saldırılara güç katan bütün merkezleri uyarmak, yanlış yolda ısrar edenlere karşı da “Mossad-CIA modeli” caydırıcı tepkiler verebilmek için Türkiye daha ne bekliyor?

 

***


Halk dolmuş.
Patlama noktasında.
“Camiler kışlamızdır” diye şiir okuyarak iktidara gelmiş olanları; cami avlusunda musalla taşından şehit cenazesi kaldırırken yuhalıyor. Camiler kışlamızdır dediler, camilerden onlara “yuh sesleri” yükseliyor. Bu, halkın öfkesinin taşma noktasına geldiğini ve kabardığını gösteriyor.
Öfke sel olmuş.
Mossad modeli öneriyor.
Diyorlar ki; PKK’ye karşı Türkiye toprakları üzerinde yürütülen mücadele demokratik hukuk devleti ruhuna, ilkelerine uygun olmalıdır. Fakat yurt dışında Mossad modeli uygulanarak PKK imha edilmelidir.
İleri bilimsel teknolojik donanımla donatılmış bu teşkilatı Türkiye yaşatabilmelidir. İngiliz devleti IRA’ya karşı, İspanyol devleti ETA’ya karşı uluslararası Mossad modelini uyguladı. Ülkesinin nükleer çıkarlarını korumak için Fransa Cumhurbaşkanı Mitterrand gerçekten barışçı, hümanist, demokrat Mitterrand, 1985 yılında Yeni Zelanda’da “Rainbow gemisini” Mossad modeli ile durdurdu.

 

***


Aynı kefeye koymamalı!
Fark, fark edilmeli.
PKK teröristi ayrı.
Aldatılmış Kürt ayrı.
Devlet; “aldatılmış Kürt’ü” anlamaya çalışmalı; “Kürtler Türkler Kardeştir” sözü öne çıkartılmalı, rezil linç kültürü lanetlenmelidir. Silahını bırakan, dağdan inen PKK militanına bile devlet insanca davranmaya devam etmeli, Kürtlere karşı kin kusan tavırlar nereden gelirse gelsin susturulmalı, 301. madde kalacaksa herkese eşit uygulanmalıdır. Türkiye bu savaşı kazanmalı, Kandil Dağı yıkılmalı, PKK bitirilmeli, Türkiye’nin bütün insanları etnik, manevi, siyasi, sosyal farklılıklara saygı içinde; “ortak vatan sevgisini paylaşarak” bin yıldan beri olduğu gibi barış ve huzur içinde yaşamalıdır.
Halk çözüm istiyor.
PKK’yı bitirecek çözüm.

vatanBu yazı 605 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 14 Haziran 2007 Türkiye Mossad modeli kuramaz mı?
  • 26 Nisan 2007 Hımbıl laikler!
  • 8 Şubat 2007 Yılın sorusu: Olmayan petrol peşkeş çekilir mi?
  • 8 Şubat 2007 Yılın sorusu: Olmayan petrol peşkeş çekilir mi?
  • 11 Ocak 2007 F-16’nın beynini Türk mühendisler yenileyebilir!

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,657 µs