En Sıcak Konular

Serdar Turgut


Serdar Turgut
0 0 0000

Apo komedisiBen gazeteci olarak görevimi yapayım; tüm hainlere, bölücülere, düşmanlara bir haber vereyim de sorumluluk üstümden gitsin. Sizler herhalde Türk’ün öfkesinin ne anlama gelebileceğini bilmiyorsunuz. Şunu da bilin ki; bu memlekette Türk’ün sabrı dolmak üzere ve o feci öfke de patlamak üzere Yandaşlarının lafına bakılırsa Abdullah Öcalan, Türk Devleti tarafından yavaşça zehirleniyormuş.

Avukatları saçından tel almışlar, bunu Fransa’ya tahlile göndermişler. Bu iddia oradan kaynaklanıyormuş. (Türkiye’nin aleyhine bir gelişme nerede olursa bakın, orada mutlaka Fransa vardır. Çok da örgütlüdürler ha.. Tam bu iddianın ortaya atıldığı günlerde Le Monde gazetesinin muhabiri Kandil Dağı’ndan izlenimler yazmaya başladı. Ne tesadüf değil mi?)

Siz hayatınızda bu iddia kadar komik bir şey duydunuz mu Allah aşkına? Bir kere onu geberteceksek, neden yavaşça yapalım ki bunu?.. Türkiye’de onun hızla öldürülmesine karşı çıkacak kimse yok bildiğim kadarıyla. Pardon; bu son cümlemi hemen geriye alıyorum. Onun öldürülmesine de karşı çıkacak ve hemen ‘Biz de Apoyuz’ diye bağıracak vatan hainleri mutlaka vardır ve hemen eyleme geçeceklerdir.

HİZMETE HAZIRIM

Bu iddiayı ortaya atanlar, Türk Devleti’ni hiç tanımıyorlar galiba. Eğer o, bir insanı ortadan kaldırmaya karar verirse böyle göstere göstere, bir avukat bozuntusuna saç telini filan çaldırta çaldırta yapmaz. Ortadan kaldırır ve kimse cesedini bile bulamaz. Hem biz Apo’yu neden ölü isteyelim ki?.. Öyle isteseydik Kenya’dan getirirken havada bitirirdik işi. Sonra da; ‘uçakta astı kendini’ ya da ‘panikledi ve kapıyı açıp 10 bin metreden aşağıya atladı’ filan derdik. Devletin solculara kızgınlığı döneminde çok sayıda genç gözaltında bu şekilde intihar etmiştir. Apo, Türk uçağında olduğunu anladığı anda ‘hizmete hazırım’ da demişti. Bu da hatırlanılsın...

Yani sevdiğinden değil, hizmeti için hayatta tutmak isteyebilir onu.

Durum böyle de, yandaşları durmadan Türkiye’yi tehdit ediyor. “Apo’ya bir şey olursa fena olur, sonuçları ağır olur” filan diyorlar. Öyle mi? Ne olur acaba söyleyin de bilelim. Ben gazeteci olarak görevimi yapayım; tüm hainlere, bölücülere, düşmanlara bir haber vereyim de sorumluluk üstümden gitsin. Sizler herhalde Türk’ün öfkesinin ne anlama gelebileceğini bilmiyorsunuz. Şunu da bilin ki; bu memlekette Türk’ün sabrı dolmak üzere ve o feci öfke de patlamak üzere. Apo’nun yandaşları tehdit ederken ‘sonuçlar fena olur’ diyorlar. Bence de öyle olur ama tahmin edemeyecekleri yerde olur. Tehditler savurarak, oyunlar düzenleyerek o öfke daha fazla kaşınmamalıdır. Bizim altımızda patlama noktasına doğru işleyen bir sosyal saatli bomba bulunuyor. O patladığı zaman Kürt-Türk hepimizi ortak olarak kaosa sürükleyecektir.

Daha önce de söyledim; oyun oynuyorlar bizim gözümüze bakarak. Korkuları yok, çünkü devlet boşluğu ve zaafı var. Çünkü devleti oluşturan unsurlar kendi aralarında kavgalı. Sokaktaki insan oyunu görüyor ama içine atıyor. İçi ne zaman tam dolar, ne zaman patlar bu belirsiz ama zamanın uzakta olmadığını ben hissediyorum. Herkes adımını denk atsın. Umarım o öfkenin sonucuna bir gün katlanmazlar. Bu bir tehdit değil ama var olan tehdidin haberi sadece. Bunlar yok diye farzedip, ‘aman bu kritik konu, konuşmayalım’ dersek sonra geri dönülmez nokta aşıldığında pişman oluruz. O zaman da Türkiye hem Türk hem de Kürt için elden gider.

AkşamBu yazı 1,019 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 20 Nisan 2009 Cemaat ile TSK diyaloğa girmeli
  • 22 Aralık 2008 Erdoğan’ın kızının resmini görünce utandım
  • 11 Aralık 2008 Modernizmin ölümü ve anlamsızlık
  • 11 Kasım 2008 Fehmi Koru’nun yazısının şifreleri
  • 3 Kasım 2008 Acımasız düzen
  • 31 Ekim 2008 Medya Faşizmi nedir?
  • 28 Ekim 2008 THY’nin devrimci kararı
  • 24 Ekim 2008 Krizi fırsata çevirmek
  • 22 Ekim 2008 Kriz komplo olabilir mi?
  • 2 Ekim 2008 New York şehrinin kapanması
  • 16 Eylül 2008 Doğan’ın büyük kötülüğü
  • 17 Ağustos 2008 Medya da temizlenecek
  • 7 Ağustos 2008 Taşlar yerine böyle oturur
  • 27 Temmuz 2008 Faili meçhul hayatım
  • 17 Haziran 2008 Derin devlet gurusu
  • 23 Mayıs 2008 S-muhtıra
  • 1 Mart 2008 ABD’ye nanik yapılmaz
  • 29 Şubat 2008 Bölgenin ‘Büyük Abi’si
  • 9 Şubat 2008 Fakirlik ebedi oldu
  • 15 Ocak 2008 Enerji güvenliğinde stratejik ortaklık

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,452 µs