En Sıcak Konular

Serdar Turgut


Serdar Turgut
0 0 0000

Çeteler diyarında iğrenç olaylarKimse Türkiye Cumhuriyeti ile sanki burası bir aşiretmiş gibi oynamaya kalkmasın, bu devletin gelenekleri, kuralları var. Bunlar yokmuş gibi davranıp komplolar kurarak akıllarınca büyük oyunlar oynamaya kalkanların sonu ise hiç iyi olmaz

Son günlerde öylesine ilginç gelişmeler yaşanıyor ki insan, midesinin kalkmasını engelliyemiyor. Bir süre önce bu köşede memlekette komplo enflasyonu yaşanmakta olduğunu hatta komploların birbirine karıştığını ve insanı güldürebilecek bu görüntünün gidişatının pek de iyi olamayacağını yazmıştım. Hükümete yakın duran polis, askeri birimlerle öylesine bir mücadeleye girdi ki devlette ne kadar tutarlılık ve güven unsuru kaldıysa onları da ayaklar altına alıyorlar.

HER ŞEY KARIŞMIŞ DURUMDA

İlk önce 'bir çete daha yakalandı' açıklaması geliyor sonra de ahlaksız teklifler başlıyor, bilgi servisleri başlatılıyor. Hatta Ankara büromuz bazı kaynaklar tarafından arandı ve 'size ait bir zarf şu adrestedir' bile dendi. İşin ilginç yanı zarflardan bir tanesi de çete olayıyla suçlanacak askeri kaynakların önüne bırakılmıştı. Yani her birim birbirine karışmış durumda... Komplo içinde komplo oynanıyor. Gayet tabii ki bu zarfları aldık ve içlerindeki bilgileri masaya yatırdık. Bazı arkadaşlarım 'olay kötü kokuyor, müthiş bir manipülasyon olduğu açık, hiç kullanmayalım' dediler. Ben 'manipülasyon varsa-ki var-bu da okuyucumuz açısından haberdir, okuyucumuz ülkede oynanmaya başlayan iğrenç olayı görüp öğrenmeli' dedim. Sonunda önceki gün hazırlamış olduğumuz birinci sayfayı yıktık ve 'Komplo' başlığıyla yeni bir sayfa yaptık. Burada 'komplo' lafı hem olayı servis ederek manipülasyona girmeye çalışanlara da eğer anlatılanlar doğruysa ve bu ülke Başbakanı krokilerde anlatıldığı gibi izleniyorsa da onlara da söyleyeceğimiz bir laftı.

Bu karanlık insanların oyununa gelmemeye kararlıyız. Olan biteni okuyucumuza en iyi şekilde anlatırız ama yönlendirilmeyiz. Her güce ve kendisini güçlü sanana uzak ve mesafeli dururuz. Bu gibi durumlarda ilkemiz ve tavrımız bundan ibaret. Bu tavrımız nedeniyle dün tüm gazeteler arasında bir tek AKŞAM Gazetesi'nde olay en doğru ve detaylı biçimde anlatılmıştı. Üstelik yönlendirilmeyen tek gazete de bizlerdik. Manşetimiz de bunu anlatıyordu: KOMPLO.

Muazzam çalışmaları nedeniyle Ankara büromuza ve olayı soğukkanlı değerlendirmemizi sağlayan İstanbul merkezdeki arkadaşlara buradan sevgi ve saygı gönderiyorum. İşimize devam edelim, korkacak çekinecek bir şey yok.

BÜYÜK KAOSA GİDİYORUZ

Bizim açımızdan durum böyle net ve açık da bu memleketteki güç odaklarına bir çift lafım olacak: Kimse Türkiye Cumhuriyeti ile sanki burası bir aşiretmiş gibi oynamaya kalkmasın, bu devletin gelenekleri, kuralları var. Bunlar yokmuş gibi davranıp komplolar kurarak akıllarınca büyük oyunlar oynamaya kalkanların sonu ise hiç iyi olmaz. Tarih bize bunu gösteriyor. O nedenle herkes aklını başına alsın ve düşünsün. Büyük bir kaosa doğru gidiyoruz ve onun yaratacağı anafor hepimizi yutar, haberiniz olsun...Bu yazı 948 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 20 Nisan 2009 Cemaat ile TSK diyaloğa girmeli
  • 22 Aralık 2008 Erdoğan’ın kızının resmini görünce utandım
  • 11 Aralık 2008 Modernizmin ölümü ve anlamsızlık
  • 11 Kasım 2008 Fehmi Koru’nun yazısının şifreleri
  • 3 Kasım 2008 Acımasız düzen
  • 31 Ekim 2008 Medya Faşizmi nedir?
  • 28 Ekim 2008 THY’nin devrimci kararı
  • 24 Ekim 2008 Krizi fırsata çevirmek
  • 22 Ekim 2008 Kriz komplo olabilir mi?
  • 2 Ekim 2008 New York şehrinin kapanması
  • 16 Eylül 2008 Doğan’ın büyük kötülüğü
  • 17 Ağustos 2008 Medya da temizlenecek
  • 7 Ağustos 2008 Taşlar yerine böyle oturur
  • 27 Temmuz 2008 Faili meçhul hayatım
  • 17 Haziran 2008 Derin devlet gurusu
  • 23 Mayıs 2008 S-muhtıra
  • 1 Mart 2008 ABD’ye nanik yapılmaz
  • 29 Şubat 2008 Bölgenin ‘Büyük Abi’si
  • 9 Şubat 2008 Fakirlik ebedi oldu
  • 15 Ocak 2008 Enerji güvenliğinde stratejik ortaklık

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,263 µs