En Sıcak Konular

Güler Kömürcü


Güler Kömürcü
0 0 0000

Evet, derin devlet vardır... Bir kısım medyanın yardımıyla sürdürülen uzaklardan kumandalı psikolojik hareket şimdi de 'derin devleti' tartışmaya açtı. 'Derin devlet- gladio-kontrgerilla' deşifrasyonları etrafta uçuşuyor, peki ne oldu da bu bayat yemek tekrar ısıtıldı? Cevap aslında tüm çıplaklığıyla ortada; Türkiye, süratle kaosa- sıcak çatışma ortamının içine çekilmek isteniyor, birileri Ortadoğu planlarında Türkiye'yi karşılarında görmek istemedikleri için açıkçası bize 'ayar çekiyorlar.'


Kuzey Irak'a operasyon an meselesi fakat Irak'ta yine an meselesi üçe-dörde bölünmek üzere, Kuzey Irak'ta kurulacak 'bağımsız Kürdistanı kabul edin' dayatmaları şiddetlendi ve eşanlı içeride kendi Kürt kardeşlerimizi bize karşı kışkırtıp bölücü siyasi hareketleri kabul etmemizin baskısı yapılıyor. Yetmedi Ermeni tasarısı, Kıbrıs açmazıyla üzerimizdeki baskı artırılıp, elimiz zayıflatılıyor. İşte bu ateş çemberine dur diyecek, malum tehditleri yok edecek olan 'devletimizin hayati kurumları, Genelkurmayımız, MİT'imiz, Yargıtayımız, hakimlerimiz, savcılarımız başta olmak üzere yani devletimizin gerçek anlamda en derin-en saygın kurumlarının güçsüz kalmaları, direniş gösterememeleri için derhal zayıflatılmaları gerekiyor.


Şu anda yapılan itibar infazlarıyla da sizin gözünüzde 'katil devlet-kendi vatandaşına derin operasyon yapabilen acımasız kurumlar imajı' yaratılıyor. En acısı da devleti vatandaşın gözünde sorgulatmak, vatandaşın kendi devletine güvenini yıkmak, 'tek başınasın-devletine de güvenme' mesajlarıyla psikolojik olarak çökertmek isteyenler; çoğu yerli olan dublörleri rampa olarak kullanıyorlar. Size kirli bilgi katliamı yapıyorlar, beyninizi, zihninizi iğfal ediyorlar ey sağduyulu okur, kasıtlı olarak aynı kaynaktan onlarca farklı bilgi bombardıman ediliyor ve siz-biz nerede ise şuurumuz kaybetmek üzereyiz.


İŞTE DOĞRUSU Önce kavramları teslim edelim, derin devlet gerçekte nedir? Cevabı konunun uzmanı değerli bir isimden alalım, Sayın Dr.Tamer Kumkale'nin yorumu, kayda geçiniz; 'Türkiyede derin devlet gerçekten vardır. Bu derin devlet kavramı 12000 yıllık Türk milletinin bugüne kadar kurduğu 128 devletin işleyişinden elde edilen tecrübelerin silsileler yolu ile günümüze kadar aktarılması ile oluşmuştur. Derin devlet mefhumu devletin bütün kademelerinde yaşamaktadır. Türkiye'nin dört bir yanına dağılmış her seviyedeki devlet memurlarının hepsi derin devletin birer temsilcisidir. (Yani devletine derin sorumluluk ve sevgi ile bağlı olan yasalar çerçevesinde hizmet eden memurlardır bunlar, tek başına hareket etmezler, yasal olmayan hiçbir yapının içine asla giremezler. G.K.) En büyüğünden en küçüğüne kadar devlet memurlarının ana görevi işlerin yürütülmesinde devletin milli menfaatlerinin korunmasını sağlamaktır. Bugün eğer gayri resmi-kontrol dışı bir yapılanma varsa, orada devlet otoritesi ve iradesi kalmamıştır. Yönetim zafiyeti vardır demektir. Yönetim zafiyetinin sebebi de beceriksiz ve yeteneksiz bazı siyasi yöneticilerdir. Çünkü ülkemizde hükümetin kontrol ve denetiminde bulunmayan hiçbir işlemin yapılması asla mümkün değildir.' (O halde bu faili meçhullere bakıp siyasi irade zayıflamış-kontrolü kaybetmiştir diyebilir miyiz? G.K.)


Peki gerçekten birileri gayri resmi yapılar oluşturup, vatanın işgal altında olduğunu düşünerek, paranoyak düşünceler-hastalıklı zihniyetle ülkeyi kurtarmaya soyunmuş olabilir mi? Evet, birileri, Türkiye'nin bölüneceği korkusuyla besledikleri duygularının etkisiyle kendilerine göre 'düşman gördükleri herkesi öldürmeye hakları olduğuna inanmış' olabilirler, bunların adı da; 'ÇETE'dir. Bu kişiler bilerek ya da farkında olmayarak malum bazı dış istihbaratçıların lojistik desteğiyle uyudukları yerlerde uyandırılmaya başlanmışlardır.


Bu X çetelerin mensuplarının zamanında devlette öğretmenlik, subaylık, memurluk yapması bugün hala devletin resmi kurumlarıyla irtibatlı olabilecekleri anlamına asla gelmez ki zaten birileri de işte bu etiketlere sahip paranoyak hasta beyinleri, emekli ağır görev dinamolarını bulup, -vatanı sen kurtaracaksın- kandırmacasıyla, bunların taşeronluğunda ülkeyi kaosa sürüklemek ve bu çete mensuplarının varsayılan eski etiketlerini gözümüze sokup, 'milli katiller' yaratarak devleti, milli duyguları sizlere sorgulatmaya başlamışlardır.


Derin devlet ve derin çete arasındaki farkı artık bilmek zorundayız ey Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin değerli derin okurları. Ve.. Demek sistemde boşluk oluşmuş ki çeteler yine işbaşına geçebilmiştir. O halde sistemi korumakla görevli SİYASİLERİ de artık derhal sorgulama zamanı gelmiştir, değil mi? NOKTA.
 
akşamBu yazı 512 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 29 Haziran 2007 ‘İnsan tanrı’ yaratma planı devrede
  • 22 Mayıs 2007 2 yıl sonra yeni seçim beklentisi...
  • 15 Mayıs 2007 22 Temmuz’da seçim olmayabilir-mi? 
  • 8 Mayıs 2007 ‘AKP kapatılabilir’ 
  • 20 Nisan 2007 Her an her şeyin dengesi değişebilir... 
  • 12 Nisan 2007 Köşk yolundaki meçhul hesaplara bakalım 
  • 5 Nisan 2007 "5 yılda 7 ülke ele geçirilecek"
  • 13 Mart 2007 Andıç... Dosya savaşlarında sırada ne var? 
  • 8 Mart 2007 Eylem senaryoları... 
  • 20 Şubat 2007 Gül, Kürt liderlerle hafta sonu görüştü mü?! 
  • 13 Şubat 2007 Evet, derin devlet vardır... 
  • 8 Şubat 2007 ‘Kürt devleti Türkiye himayesinde kurulacak’  
  • 2 Şubat 2007 Acil müdahale... 
  • 1 Şubat 2007 Şifre; Serhildan mı?
  • 30 Ocak 2007 Çok özel bilgiler ...
  • 26 Ocak 2007 Perde arkasındaki gerçekler farklı mı? 
  • 25 Ocak 2007 ‘ABD’nin Karadeniz Projesi’ ve de suikastların şifresi  
  • 29 Aralık 2006 Washington Büyük Locası Türk'e emanet
  • 15 Aralık 2006 Asker baharda K. Irak'a girerse ne olur?
  • 7 Aralık 2006 AKP'li Edibe Hanım ve de TAŞYAPI...

  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,345 µs