En Sıcak Konular

İstihbarattan korkutan uyarı...

14 Eylül 2015 17:28 tsi
PKK’nın Şırnak’ın Cizre ilçesinde hayata geçirmek isteyip başaramadığı “kurtarılmış bölge” uygulamasını bu kez Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde devreye sokmaya çalıştığı belirlendi.

PKK’nın Şırnak’ın Cizre ilçesinde hayata geçirmek isteyip başaramadığı “kurtarılmış bölge” uygulamasını bu kez Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde devreye sokmaya çalıştığı belirlendi.

Dağ kadrosu ilçeye indi


İstihbarat birimlerince hazırlanan rapora göre, bölücü terör örgütü “dışarıdan gönderiler gruplarla” Yüksekova’yı ele geçirmek için Cizre benzeri hazırlıklar yaptı. Bu amaçla Hakkari dağ kırsalındaki bazı teröristler ilçeye gönderildi.

Elektrik kesildi


Hakkari Valiliği’nce artan terör olayları nedeniyle 26-28 Ağustos ile 10-11 Eylül tarihleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edilen Yüksekova’da trafolara yapılan sabotaj sonucu ilçede elektrikler kesildi. Vatandaşlar bu durumu protesto etmek için tencere tava çaldı.

Hendekler kazıldı


Sözcü'nün haberine göre; Yüksekova’daki tablonun kötüye gittiği, PKK’lı gruplarla polisin her an çatışmaya girebileceği ifade edildi. İlçede faaliyet gösteren YDG-H unsurları kırsaldan gelen teröristlerin kontrolünde hendekler kazıp barikatlar kurdu.

40 tuzak bomba


İstihbarat raporunda, PKK’lı tüm unsurların ilçeyi düşürmek amacıyla “iki misli” hazırlık yaptıkları belirtildi. Teröristler ve milislerce ilçenin çeşitli noktalarına 40’a yakın “tuzak bomba” yerleştirildiği yönünde duyum alınan raporda şu bilgiler aktarıldı:
 
Fünyelerin başındalar


-Mahalle girişlerine yerleştirilen El Yapımı Patlayıcıların (EYP) kontrolü dağdan gelen teröristlerin kontrolünde
-Örgüt işi sağlama alıp EYP’leri infilak ettirecek fünyelerin başına bizzat teröristleri koydu.
-Orman ve Yeşildere başta olmak üzere 10 ayrı mahallede hendekler kazıldı ve bombalar tuzaklandı.

Kendilerini ispat çabası


-Kandil yönetimince “sabıkalı” olan milisler bu sefer kendilerini ispat etmek için her türlü eylemi yapmaya hazırlanıyor. Bu milislerin amacı göze girmek.

Cizre bilançosu


Cizre’de bin 500 özel tim mensubunun 7 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilen ilçede düzenlediği operasyonların bilançosunu İçişleri Bakanı Selami Altınok açıklamıştı. Altınok, Cizre’de 800 kilo patlayıcının imha edildiğini, 10 örgüt mensubunun gözaltına alındığını, 7 teröristin ölü ele geçirildiğini açıklamıştı. Bakan, 11 polis ve 4 vatandaşın yaralandığı baskınlarda bir vatandaşın ise hayatını kaybettiğini söylemişti. Altınok, “PKK’nın kaybının şu ana kadar 30-32 civarında olduğu değerlendirilmektedir. Güvenlik güçlerine karşı 21 roketatar kullanıldı” demişti.


Bu haber 796 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,325 µs