En Sıcak Konular

Erdoğan seçim meydanlarına dönüyor

14 Eylül 2015 12:42 tsi
Erdoğan seçim meydanlarına dönüyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Kasım seçimleri öncesi yeniden meydanlara çıkıyor. İşte Erdoğan'ın 1 Kasım planı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim meydanlarına dönüyor.

7 Haziran seçimlerinde tek başına iktidar olamayan AK Parti, 1 Kasım için kolları sıvadı. AK Parti’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın inisiyatifiyle belirlenen yeni yol haritasının hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Milliyet gazetesinin haberine göre, hafta sonu yapılan AK Parti Kongresi’nin her anında ağırlığını ve izlerini hissettiren Erdoğan, bu etkiyi genel seçim listelerinde de gösterecek.

‘BAŞKANLIKTAN VAZGEÇMEDİ’


AK Parti kulislerinde Erdoğan’ın özellikle oyların düştüğü illere yönelik özel stratejiler üzerinde çalıştığı konuşuluyor. Seçimler sonrasında neden oy kaybedildiğine yönelik hazırlanan raporların da yeni stratejilere yön vereceği dile getiriliyor.

Milliyet’in haberinde yer alan Saray’a yakın kaynaklar, Başkanlık sistemine geçiş tartışmalarının şimdilik rafa kalkmasına rağmen bundan vazgeçmenin mümkün olmadığını dile getiriyor.

Erdoğan’ın 7 Haziran seçimi gibi meydanlara tekrar çıkıp çıkmayacağı da tartışılıyor. Erdoğan’ın Ak Saray’da yaptığı muhtarlar toplantısını artırması ve yine illerde açılışlara katılması bekleniyor.

GÖZLER ABDULLAH GÜL’DE


Partinin kurucularından ve önemli isimlerinden Abdullah Gül ve ona yakın isimlerin 1 Kasım seçimleri sürecinde ne yapacağı da merak konusu. AK Parti, ‘Abdullah Gül tartışmaları’ nedeniyle 7 Haziran seçimlerinde Kayseri’de 100 bin dolayında oy kaybetmişti.

Yeni MKYK’da yer bulan ve 1998-2015 yılları arasında Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Mehmet Özhaseki’nin de Kayseri ile ilgili özel çalışma yapması bekleniyor.

Bu haber 1,040 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,095 µs