En Sıcak Konular

MHP'de Türkeş'in yerini kim alacak

14 Eylül 2015 10:09 tsi
Tuğrul Türkeş’ten boşalan MHP Ankara 1. Bölge 1. sıraya kim yerleşecek? MHP'de Türkeş’ten boşalan sıra için geçen seçimden daha fazla talep var!

1 Kasım erken seçimlerine bir buçuk ay kala, liste, seçim beyannemesi ve kampanya çalışmalarını sürdüren MHP'de toplam 2 bin aday adayı başvuruda bulundu. Aday adaylığı başvurularında en çok dikkat çeken nokta ise geçici seçim hükümetinin Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in yerinden boşalan Ankara 1.Bölge 1. sıra adaylığı için yapılan başvuruların yoğunluğu oldu.

Habertürk'te yer alan habere göre, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, beyanname üzerindeki çalışmaların büyük oranda tamamlandığını, 2 bine yakın adaylık başvurusunun da inceleme altında olduğunu ve kampanyada kullanılacak görseller ve sloganlar üzerindeki çalışmada da önemli bir aşamanın geçildiğini belirtti.

TUĞRUL TÜRKEŞ'TEN BOŞALAN ADAYLIK SIRASI PARTİYİ HAREKETLENDİRDİ
Genel başkan yardımcılığı görevini sürdürürken, Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan gelen bakanlık teklifini, partisinden aldığı 'ihraç edilme' tepkilerine rağmen kabul eden Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’ten boşalan Ankara 1. Bölge 1. sıra adaylığı, MHP kulislerinde sıcak hareketliliğe yol açtı. Toplam 2 bin aday adayının başvurduğu MHP’de Türkeş’ten boşalan sıra için geçen seçimden daha fazla talep olduğu belirtiliyor.

MHP LİSTELERİNDE BÜYÜK BİR DEĞİŞİM VAR MI?
Büyükataman, listelerdeki isimler ve sıralamaların geçen seçime göre çok fazla değişikliğe uğrayıp uğramayacağı konusunda bir prensip kararı alınmadığını ifade etti. Ancak MHP yönetimindeki beklenti, tam anlamıyla işbaşı yapamadan yeniden seçime giren 25. Dönem milletvekillerinin büyük oranda eski sıralarından aday gösterilmesi yönünde. MHP yöneticileri, böylece mevcut vekillerin hak ve hukukunun korunacağını kaydediyor.

BAZI ADAYLIKLAR DA REDDEDİLİYOR
Bu arada yaklaşık 2 bin aday adaylığı başvurusu üzerindeki değerlendirmeler sürerken, adaylık başvuruları kabul edilmeyenlere de yanıtlar gönderiliyor. Eski hâkim Osman Kaçmaz’dan sonra ülkücülerin avukatı olarak bilinen Şevket Can Özbay’ın da başvurusu reddedildi.x

Bu haber 486 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,513 µs