En Sıcak Konular

Yeni paşalar daha şahin!

7 Ağustos 2015 09:55 tsi
Yeni paşalar daha şahin! Türk Silahlı Kuvvetleri'nin komuta kademesindeki değişiklik sonrasında TSK'nın terörle mücadele komutası iş başında geçti. Komutanların öncelikli hedefi PKK ve IŞİD'le mücadele olacak.

Terörle mücadele konusunda tecrübeli olan yeni komuta kademesinin öncelikli hedefi PKK ve IŞİD'le mücadele olacak.

Genelkurmay Başkanlığı'na getirilen Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanlığı sırasında zaten aktif olarak sürecin içerisinde yer alıyordu. Hükümetle yakın mesaisi bulunan Orgeneral Akar sık sık da sınırdaki birlikleri hem denetliyor hem de onlara moral veriyordu.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na getirilen Orgeneral Abidin Ünal da Eskişehir'deki Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı görevi sırasında hava bombardımanlarının başındaki isimdi. Orgeneral Ünal, kara ve deniz koordinasyon üniteleri ile hava ve füze savunmasını bir merkezden yöneten ve angajman yetkisini kullanan komutandı.

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün YAŞ üyesi yapılması ve yerine Eskişehir'deki Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Orgeneral Abidin Ünal'ın getirilmesi sonrasında Eskişehir'deki Muharip Hava Kuvveti Komutanlığı korgeneralliğe düşürüldü. Bu görev Korgeneral Mehmet Şanver'e emanet edilirken Şanver'in yardımcılığına Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu getirildi. Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı ise Korgeneral Hasan Hüseyin Demiraslan oldu.

Jandarma Genel Komutanlığı'na getirilen Orgeneral Galip Mendi de 2'inci Ordu görevi sırasında önemli tecrübeler edinmişti. Bu adımla birlikte Org. Mendi'nin 2'inci Ordu'daki bölge deneyimini Jandarma Genel Komutanlığı'nda kullanması planlanıyor.

Eğitim Doktrin Komutanlığı'nda (EDOK) atama ve emeklilik sonucu boşalan 4 koltuğa ise 4 korgeneral getirildi. Bu doğrultuda, Korgeneral Metin İyidil EDOK Muharebe Destek, Korgeneral Abdullah Barutçu EDOK Okullar,  Korgeneral Mehmet Daysal EDOK Muharip Hizmetler ve Destek Eğitim, Korgeneral Mehmet Faruk Şengün EDOK Eğitim Koordinasyon Komutanlığı görevlerine atandı.

TürkiyeBu haber 1,412 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,852 µs