En Sıcak Konular

Kanlı pusuda kullanılan otomobil bulundu!

17 Haziran 2015 18:41 tsi
Kandıra F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk'e silahlı saldırıda kullanılan otomobil terk edilmiş olarak bulundu.

Alınan bilgiye göre, Aktürk'ün Yeşilova kavşağında aracına silahla ateş açılması sonucu öldürülmesiyle ilgili soruşturmayı yürüten Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, saldırının yaşandığı bölgede çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Ekipler, olayın gerçekleştiği noktaya yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki tarlada saldırıda kullanıldığı belirlenen sahte plakalı otomobili buldu. Bölgeye yönlendirilen çok sayıda polis ekibi, araçta parmak izi aradı ve diğer materyalleri inceledi. Daha sonra otomobil, çekici yardımıyla Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

ÇİFTÇİ BULDU

Sabah saatlerinde İzmit Çayırköy mevkiinde otları bayla yapmak üzere tarlasına gelen Orhan E. isimli vatandaş, tarlasında terk edilmiş vaziyette bir araç görünce jandarma ekiplerine haber verdi. Suikast düzenlenen aracı tarlasında bulan ve durumu jandarma ekiplerine haber veren Orhan E. isimli şahıs, “Otları biçmek için tarlama geldim. Otları balya yaptıracaktım. Sabah saat 09.00’da balya yaptırmaya gelince aracı fark ettim. Bir gün önce de jandarma bana rengini söylemişti. Bildiğiniz üzere normal bir vatandaşın bırakamayacağı bir şekilde bırakılmıştı. O araç olduğunu tahmin ettim ve jandarma ekiplerine haber verdim” dedi.

OTOMOBİL ARAŞTIRILIYOR

Otomobilin çalıntı olup olmadığının araştırıldığı, saldırının ardından kullanıldığı düşünülen ikinci aracın tespiti için de çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

10 KİŞİLİK ÖZEL EKİP KURULDU

İl Emniyet Müdürlüğünce olayın faillerinin bulunması için istihbarat, terör, asayiş, kaçakçılık, muhabere ve olay yeri inceleme ekiplerinden 10 kişilik özel bir ekip kuruldu.

ÇALIŞMA DÖNEMİ İNCELENİYOR

Güvenlik güçlerinin çete ve terör bağlantıları üzerinde durduğu, Aktürk'ün Kandıra 1 No'lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi ve eski görev yeri Osmaniye T Tipi Ceza İnfaz Kurumu'ndaki çalışma döneminin de incelendiği bildirildi.

KIRMIZI IŞIKTA KURŞULANDI

Aktürk, dün sabah görev yaptığı cezaevine gittiği sırada Yeşilova kavşağında aracına silahla ateş açılması sonucu yaralanmıştı. Aktürk, şoförü tarafından kaldırıldığı Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yaşamını yitirmişti.

aa

Bu haber 331 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,331 µs