En Sıcak Konular

Türkiye'de bir ilk daha

29 Mayıs 2015 12:03 tsi
Türkiye'de bir ilk daha Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ziraat Katılım Bankası açılışında konuştu.

Ziraat Katılım bankası Türkiye'nin devlete ait ilk katılım balkası olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün bizi tehdit eden gazete, geçen yıl da Ziraat Bankası'nı itibarsızlaştırmaya çalışıyordu. Gafleti tembihle çözebilirsiniz ancak ihanetin ilacı yoktur" dedi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eminönü’de Ziraat Katılım Bankasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Bugün bizi Mursi'nin akıbetiyle tehdit eden gazete, geçen yıl da Ziraat Bankası New York Şubesi'ni itibarsız hale getirmeye çalışıyordu. Olağan, mutat bir denetimi 'Amerika'dan Ziraat Bankası'na büyük darbe' manşetleriyle ve adeta sevinçle verdiler. Gafleti tembihle, cehaleti talimle çözebilirsiniz ancak ihanetin ilacı yoktur" dedi.
 
Erdoğan, "Eski Türkiye artıklarının saldırılarına rağmen Ziraat Bankamız millete hizmet yolunda kararlılıkla yürüyor" şeklinde konuştu.
 
"İstanbul'un finans merkezi olması için var gücümüzle çalışıyoruz" diyen Erdoğan, "Bugün Londra, faizsiz bankacılığın önemli bir merkezi konumunda. Neden Londra olsun da İstanbul olmasın?" ifadelerini kullandı.
 
"Ziraat Katılım Bankası'nın diğer kamu bankalarına da örnek olacağına inanıyorum"
 
Ziraat Katılım Bankası'nın sektörün büyümesine, gelişmesine katkı sağlamasını temenni eden Erdoğan, kamunun bu alandaki ilk kuruluşu olarak sektöre giren Ziraat Katılım Bankası'nın diğer kamu bankalarına da örnek olacağına inandığını söyledi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "16 milyar lira görev zararıyla devraldığımız Ziraat Bankası, bugün hem asli görevini bihakkın yerine getiren hem de çok ciddi kar eden bir banka haline geldi. Bugün ülkemizde finans kuruluşları içerisinde bir numaraya oturmuş vaziyette. 12 yıl önce çiftçiye yüzde 59 faiz oranıyla kredi veriliyordu. Şu anda yüzde sıfır ile 8 arasında bir faiz oranıyla çiftçiye kredi veriyor. Bankamız, Anadolu ve Trakya'nın her köşesinde, Ortadoğu'dan Balkanlar'a, Kuzey Avrupa'dan Orta Asya'ya kadar geniş bir coğrafyada Türkiye'nin yüzü, Türkiye'nin gücü olarak faaliyet gösteriyor" diye konuştu.

aa

Bu haber 925 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,236 µs