En Sıcak Konular

Doğu’ya büyük polis sevkiyatı başlıyor

29 Mayıs 2015 09:56 tsi
Doğu’ya büyük polis sevkiyatı başlıyor Seçime sayılı günler kala partilerin propaganda yarışı kızışırken gözler Doğu ve Güneydoğu’ya çevrildi.

Seçim güvenliği tartışmalarının odağındaki HDP’nin bölge halkına sandık tehdidine karşı bir dizi önlem geliyor. En dikkat çekici olanı ise, her iki bölgeye batıdan polis sevkiyatı gerçekleştirilerek bölge halkının güvenle sandığa gitmesini sağlamak.

BÜYÜK SEVKİYAT
 
7 Haziran seçimleri öncesi, Doğu ve Güneydoğu'da yaşayan vatandaşlara dönük saldırı, tehdit ve baskılarını arttıran HDP'nin arka bahçesi PKK ve YDGH'ye karşılık bir dizi önlem alınacak. Şehir merkezlerinden köylere ve mezralara kadar sahanın tamamında Kürt vatandaşlara HDP'ye oy vermeleri noktasında baskı kuran illegal güçlere karşı, seçim gününe has bir dizi hazırlık yapılıyor. Batıdan yapılacak güvenlik gücü sevkiyatı ile birlikte, tehdit ve baskılar karşısında zaman zaman iradesini ortaya koyamayan bölge halkına güven gelecek.

HDP DIŞINDA KİMSE GİREMEZ TEHDİDİ
 
PKK ve YDGH daha önceki seçimlerde de, oy kullanılacak bölgelerde kurduğu timlerle vatandaşı baskı altında tutmaya çalışmış, silah zoruyla HDP'ye oy verilmesi için baskı kurmuştu. Propaganda döneminin başlamasıyla birlikte, HDP adaylarıyla birlikte sahada seçim çalışması yürüten terörist güçler, bir çok silahlı saldırı olayına imza atmıştı. Bölgede HDP karşısında diğer partilerin seçim çalışması yapmasını engellemeye çalışan silahlı güçler, bir kahvehane toplantısında geç ayağa kalktığı için bir vatandaşı vurmuştu. HDP konuyla ilgili hiç bir açıklama yapmazken, bölgede bir çok noktada belirlenen yerlerde "Bu bölgeye HDP dışında hiç bir parti giremez" afişleri asılmıştı.

Sabah
 

Bu haber 939 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,339 µs