En Sıcak Konular

Yine kaos peşindeler!

29 Mayıs 2015 08:49 tsi
Yine kaos peşindeler! Gezi olaylarının aktörleri, 7 Haziran seçimleri için yeniden sahneye çıktı.

27 Mayıs 2013’te Gezi Parkı’nda ağaç bahanesiyle eyleme başlayıp, 1 Haziran’daki polis müdahalesinin ardından İstanbul başta olmak üzere pek çok ilde ortalığı yakıp yıkan isyan provasının aktörleri, olayların 2. yıl dönümünde halkı yeniden sokağa dökmeyi hedefliyor. Türkiye’de seçimlere günler kala harekete geçen “Birleşik Haziran Hareketi” (BHH) adı verilen grup, internet sitesinden seçimleri hedef aldıklarını açıkça ilan ettiler. HDP’ye oy verilmesi çağrısında bulunan Geziciler, “ Hedefimiz, 7 Haziran genel seçiminin ertesi günü, daha güçlü bir Haziran yaratmaktır” ifadesi ile yeni bir ayaklanma çağrısı yaptı.

Hedef AK Parti iktidarı

Gezicilerin, “Haziran ve Seçim tavrı” başlıklı duyurusunda, hareketin hedefinin AK Parti iktidarı olduğu belirtilerek, “BHH seçim sürecinde de AKP’yi geriletmeyi temel alan aktif bir mücadele yürütecektir. Bu mücadelesini AKP faşizmi karşısındaki tüm ilerici-devrimci ve demokrat güçlerle dayanışma içerisinde sürdürecektir.” ifadesi kullanıldı.

Geziciler HDP adayı

Grup adına yapılan açıklamalarda da, ikinci Gezi hareketinde HDP’nin başrolde olduğu vurgulandı. “Gezi Parkı’nda yüzlerce insanla halaya duran Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) HDP’dir. Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) HDP’dir. Antikapitalist Müslümanlar ve Hüda Kaya HDP’dir. Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) HDP’dir. Emeğin Partisi (EMEP) HDP’dir. Direnişin önemli isimleri; Sırrı Süreyya Önder, Ertuğrul Kürkçü, Levent Tüzel, Figen Yüksekdağ, Tuncay Yılmaz, Selma Gürkan, Rıdvan Turan HDP’dir” ifadelerinin kullanılması dikkat çekti. 

Star
 

Bu haber 893 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,489 µs