En Sıcak Konular

Madenci ailelerini dolandıran bankacıya yakalama kararı

28 Mayıs 2015 14:33 tsi
Soma'da aralarında madenci ailelerinin de bulunduğu bazı müşterilerin hesaplarını boşaltan bankacı hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Manisa'nın Soma ilçesinde 301 maden işçisinin hayatını kaybettiği büyük facianın ardından, ailelerine verilen yardım paralarının bulunduğu hesapları boşaltan banka memuru M.S. hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, başlatılan soruşturmanın ardından kayıplara karışan banka memuru M.S. hakkında arama kararı çıkarıldığını açıkladı.

Yaklaşık 20 aileyi dolandırdığı belirtilen bankacıyla ilgili kaymakamlıktan yapılan açıklamada “Müfettiş raporu geldiğinde tam meblağ ve kişi sayısı da netleşmiş olacak. Müfettişler tarafından incelemeler sürüyor, rapor da hazırlanmak üzere. Adli soruşturma sürüyor, banka müfettişlerinin raporu bekleniyor. Rapor adli makamlara intikal ettiğinde soruşturma rapor doğrultusunda devam edecek. Mağdurlar arasında 3 madenci ailesi var. Başka vatandaşlar da bulunuyor, toplam 15-20 kişi. Banka mağduriyetleri giderecek.” denildi.

Memur M.S.’nin genelde onunla iş yapan, tanıdığı, itimat eden kişileri dolandırdığı yönünde bilgi olduğunu da belirten Atçı, “Hesaplarda yanlış havaleler yapılmış. Bu şahıs, müşterilerin sevdiği, itimat ettiği memurmuş. Eşinin Güneydoğu’da bir ile tayini çıkmış. O tarafta olduğu düşünülüyor. Ancak telefonları kapalıymış” dedi.

Mağduriyete neden olan bankanın ise soruşturma tamamlanmadan müşterilerinin zararlarını telafi edeceği belirtiliyor.Bu haber 661 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,795 µs