En Sıcak Konular

Zekeriya Öz hakkındaki davalar birleşti

28 Mayıs 2015 14:33 tsi
Zekeriya Öz hakkında açılan hakaret davaları bugünkü duruşmada birleştirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Twitter'dan hakarette bulunduğu gerekçesiyle, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu kararıyla Cumhuriyet Savcılığı görevinden ihraç edilen Zekeriya Öz hakkındaki davaya, Necmettin Bilal Erdoğan ve Yassen Abdullah Kadı'nın açtığı dava da eklendi. Mahkeme Zekeriya Öz'ün savunmasının alınması amacıyla duruşmayı 8 Temmuz'a erteledi.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun görevden ihraç ettiği Zekeriya Öz hakkındaki 'Kamu görevlisine hakaret ve tehdit' suçlarından açılan dava Düzce 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Zekeriya Öz'ün twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili hakaret içeren tweet'leri retweet'lemesi nedeniyle açılan iki dava birleştirilirken, bugün görülen duruşmaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Necmettin Bilal Erdoğan'ın avukatı Muammer Cemaloğlu ile Yassen Abdullah Kadı'nın avukatı Ersoy Kılıç katıldı. Avukatlar Cemaloğlu ile Kılıç, Necmettin Bilal Erdoğan ile Yassen Abdullah Kadı'nın duruşmalara katılmasını istediler.

Düzce 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nin talimatı üzerine hafta içinde İstanbul Anadolu Adliye Sarayı'na giden Zekeriya Öz savunması için ek süre isterken, duruşmanın İstanbul Anadolu 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde 5 Haziran tarihi gününe bırakıldığı bildirildi. Mahkeme, Necmettin Bilal Erdoğan ile Yassen Abdullah Kadı'nın Öz'e karşı açtıkları davanın da bu davayla birleşmesine karar verirken, duruşmayı 8 Temmuz tarihine erteledi.

Avukat Muammer Cemaloğlu duruşmanın ardından yaptığı açıklamada, "Sayın cumhurbaşkanımızın şikayetçi olduğu daha önce yürüyen davaya Necmettin Bilal Erdoğan'ın şikayetçi olduğu bir başka dosya da bu dava ile birleşti. Toplamda 3 dosya bu dosya üzerinden yürüyor şu aşamada. Sanık Zekeriya Öz'ün savunmasının alınması için talimat yazılmıştı, bu talimat cevabı henüz dönmedi. 5 Haziran'a bırakılmış durumda. Sanık Zekeriya Öz'ün savunmasının alınması için duruşma 8 Temmuz gününe bırakıldı. Bu aşamada sanığın savunmasının alınması bekleniyor" dedi.Bu haber 678 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,807 µs