En Sıcak Konular

'HDP baraj altında kalırsa hiçbir şey olmaz'

28 Mayıs 2015 11:45 tsi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül, HDP seçime parti olarak girmek istediğini hatırlatarak, "Baraj altında kalırsa da hiçbir şey olmaz" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, HDP'nin seçimde baraj altında kalmasının Çözüm Süreci'ni etkilemeyeceğini belirterek, "HDP baraj altında kalırsa Çözüm Süreci daha sağlıklı şekilde ilerler diye düşünüyorum" dedi.
 
Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gaziantep'te ve bölgede son günlerde birilerinin kapı kapı gezip "HDP'ye oy vermezseniz, şöyle olur, böyle olur" şeklinde tehditlerde bulunduğunu söyledi.
 
Son dönemde HDP'nin "silaha ve tehdide" ağırlık verdiğini savunan Gül, bu yaşananları "baraj altında kalma paniği" olarak değerlendirdi.
 
Gül, şunları söyledi:
 
"HDP Genel Başkanı Demirtaş'ın ağabeyi, Kandil'de Türk askerine kurşun sıkan teröristlerle beraber. Böyle birisinin ve bu duruma sessiz kalan birisinin Türkiyelilik hikayesi içerisine ambalajlanarak makyajlanması asla kabul edilemez. Türkiye'de insanların gözünün içine baka baka göz boyamaya çalışıyorlar. Kobani meselesinde her yeri ateşe veren ve 50 vatandaşımızın ölümüne sebebiyet veren Demirtaş'tır. Öncelikle Türk halkından özür dilemeden hiçbir şekilde oy istemeye hakkı yoktur. İnanıyorum ki başta Kürtler olmak üzere tüm vatandaşlarımız sandıkta HDP'nin dökülen makyajı üzerine gereken dersi verecektir."
 
"MHP bile HDP'nin barajı geçmesi için gayret içerisinde"
 
Seçim yaklaştıkça tehditlerin arttığına şahitlik ettiklerini belirten Abdulhamit Gül, hem seçim öncesi hem de seçim esnasında şaibe ve tehditler yapılmaya devam edeceğini gördüklerine dile getirdi.
 
MHP'yi de eleştiren Gül, "Kimsenin gözünden kaçmıyordur. MHP bile hiçbir şekilde HDP'ye yönelik eleştiri geliştirmiyor. Neredeyse MHP bile HDP'nin barajı geçmesi için gayret içerisinde, CHP'si öyle, Paralel Yapısı öyle. Tüm partiler 'AK Parti gitsin' diye kampanya içerisindeler" diye konuştu.

aa

 

Bu haber 503 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,982 µs