En Sıcak Konular

'Bir' Cennet hayali içindeyken!

16 Nisan 2015 23:15 tsi
'Bir' Cennet hayali içindeyken! Kim uyandırabilir ki 'biz'i?

Cennet'teki o 'bir' hal! Bu dünyada hayal oldu! 'Bir' hayal! Ve 'biz'! Şimdi o hayalin içindeyiz… Hepimiz! Ama bazılarımız o hayalin içinden çıkarılacağız… O 'bir' hayal! Onlarsız devam edecek! Ve Cennet! Uyanacağız… 'Bir' sır olarak! Kendimize 'bir' sır! Kalbimize… Çok uzaklardan gelmiş gibi! Oysa! O 'bir' anın içinden hiç ayrılmadık ki 'biz'! Budur 'hayati sır'! Sessiz 'bir' şiir… Dua! 'Bir' sırdaşlık… 'Bir' haldaşlık! 'Bir' Kur'an hali! Sonsuz 'bir' Kur'an hali! Sonsuza şu andan 'bir' bakış gibi! En içten dışa… İç içe geçme! Açılma kapanma hızı… Kâinatın ahengiyle… 'Bir' gül gibi! Ey Nur-u Muhammed! 'Bir' secde aşkıyla 'Tevhid'! Sonsuz 'bir' hareketlenme… Her an 'bir' birlenme… Ve açılma… Hayal! Hakikat! Ve sonsuz birlik! Hayal olan ne varsa 'bir' hakikat! Gerçek olan ne varsa 'bir' hakikat! 'Tevhid' olmadan 'hakikat' olmaz hiçbir an… Hiç! Bir! An!

Şimdi! O 'bir' Cennet anının içinden yazmaya gayret ediyoruz… Bilin! Bilin ki! Bu 'hayal' bitmez… 'Bir' hayal taşıyıcısıyız 'biz'! Hayal olanın 'bir' hayati sırrıyız… 'Bir' hakikat olabilmek için… O açılıp kapanmalarıyla zamanın… Zaman 'bir' gülse bize… Kokusuyla… Açılıp kapanma hızıyla… Üzerinde biriken su damlacıklarıyla… Zaman! 'Bir' gülse! 'Biz'e! Her zaman 'bir' gülse… Hangi acı dayanılmaz olur ki? Ve hangi acıyla 'biz' ümitsizliğe düşeriz ki? Hiçbir zaman! Hiç! Bir! Zaman! Ey müminler! Aşk acısız olmaz ki! Ama zaman 'bir' gülse! 'Biz'! Her an! O an gibi yaşarız Cennet'teki! O tek 'bir' an! Ey!

Ey Sevdiğim! Ey Efendim! Ey Nur-u Muhammed! Kalbimizin inşirahı! Gül kokusu… Senin ruhunun o incecik gül yapraklarının üzerindeki su damlacıkları bu ümmetin gözyaşlarıdır! Mahsur kaldık bu dünyada! Şeytan bozmaya çalışıyor 'hayal'imizi… Cennet hayalimizi… 'Biz'! Kalbin erenleri! Korumaya çalışıyoruz gül kalbimizi! Senin için Ey Nur-u Muhammed! Senin Rabbine olan aşkın için… Senin ümmetiniz… Senin hayal taşıyıcıların… Bu hayal inşaallah hiç bitmeyecek… Cennet'te açacağız gözlerimizi… Ve Ey Sevgili! Ey En Sevgili! Gözlerimizi açınca Cennet'te! Seni göreceğiz karşımızda… 'Bir' Nur! Ey kalbimizin gülü! Rabbimiz bizi affetmiş diyeceğiz! 'Biz'i! Kalbin erenlerini… Demek ki! İyi taşıdık bu Cennet hayalini… Şeytanı almadık içine… Cennet'e!

Ey Cennet kalbim! 'Sır' olan kalbim… Söze gelme zamanı artık! Kimdir söylesene bize! 'Hayati Sır'!

Ey! 

 

Hayati SırBu haber 3,966 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,896 µs