En Sıcak Konular

Davutoğlu'ndan Kitap Kumbarası'na destek

16 Nisan 2015 16:58 tsi
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, partisinin Sosyal İşler Başkanlığı tarafından düzenlenen "Kitap Kumbarası" kampanyasına, 5 set kitapla katkıda bulundu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Sosyal İşler Başkanlığı tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler için başlatılan "Kitap Kumbarası" kampanyası kapsamında, 5 set kitap bağışında bulundu.

Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'ndeki etkinlikte yaptığı açıklamada, kampanyanın Diyarbakırlı 7. sınıf öğrencisi Deniz Cenk'in yazdığı mektupla kitap talep etmesi üzerine başlatıldığını ve kendisinin de çok anlamlı bulduğunu söyledi.

Türkiye'nin her yerinde toplanan kitapları 5 okula göndereceklerini bildiren Davutoğlu, talepte bulunan diğer okullara da kitap setlerini göndermeye devam edeceklerini kaydetti.

Başbakan Davutoğlu, kitaba verdiği önemin herkes tarafından bilindiğini, AK Parti Genel Merkezi'nde bir siyasi partinin sahip olduğu en geniş kütüphanenin bulunduğunu vurguladı.

'Meçhul öğrenciye...'

Başbakan Davutoğlu, bağışta bulunduğu bir kitaba da imzasını atarken, "Meçhul askere derler, meçhul öğrenciye deyip, imza atayım ama Türkiye’nin her yanındaki bütün öğrenciler bizimdir" diye konuştu.

Kitapların bir kısmının Türk klasiklerinden, bir kısmının yabancı klasiklerden oluştuğunu anlatan Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Bazısı da ilginç, mesela dünyayı değiştiren şaşırtıcı buluşlar, düşünce zenginliğini, yeni keşif anlayışını geliştirecek eserler. Doğayla ilgili kitaplar, güneş, ay, yıldız. Dün dikkat ederseniz yeni Türkiye sözleşmesinde, çevre bilinci dedik. Burada da bütün o bilinçleri oluşturacak kitaplar var. Çevre bilinci, şehir bilinci, bizim kültürel özelliklerimiz, hepsi son derece zengin bir set. Bütün arkadaşlara teşekkür ediyoruz."

'Bir anne kokusu, bir kitap kokusu'

Kampanyaya katkıda bulunanlara teşekkür eden Başbakan Davutoğlu, elindeki kitabı göstererek, "Bu dünyanın en güzel kokusudur. Kitap kokusu duymamış bir çocuğun büyümesinde büyük eksiklik var, demektir. Bir anne kokusu bir kitap kokusu. Allah ikisinden de mahrum etmesin" dedi.

AABu haber 590 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,634 µs