En Sıcak Konular

İdris Bal'dan MHP'ye peşmerge eleştirisi

30 Ekim 2014 15:50 tsi
Bağımsız Milletvekili İdril Bal, peşmergenin şov yaptığını belirterek, tezkereye destek veren MHP'yi eleştirdi.

AK Parti'den istifa eden Kütahya Milletvekili İdris Bal, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'ne bağlı peşmergelerin Kobani'ye gitmek için Türkiye'ye giriş yapmalarını sert bir dille eleştirdi.

Peşmergelerin şov yaptığını belirten İdris Bal'ın eleştirilerinden MHP de nasibini aldı. Tezkereye 'evet' diyen MHP için şu ifadeleri kullandı: Maalesef bu tezkere bazı muhalefet vekillerinin desteğiyle Meclis’ten geçti. Gördük ki tezkeredeki muğlak ifadelerin amacı buymuş...

BAĞIMSIZ TÜRKİYE İMAJINA BÜYÜK DARBE

Yazılı bir açıklama yapan Bal, "Dış politikası iflas eden hükümetin son icraatı Türkiye Cumhuriyeti topraklarını silahlı peşmergelere açmak oldu. Üstelik Cumhuriyet Bayramı'nda. Bir yanda Türk Silahlı Kuvvetleri resmi geçit yaparken diğer yanda silahlı peşmergeler adeta şov yaparak Habur’dan Türkiye’ye girdi ve Suruç’a ulaştı. Güçlü ve bağımsız Türkiye’nin imajına büyük darbe indiren bu görüntünün arkasında muğlak ifadelerle Meclis’ten geçirilen tezkere bulunuyor" ifadelerini kullandı.

MHP'Yİ DE ELEŞTİRDİ

Tezkerede ülkemize gelecek silahlı güçlerin "yabancı ülke askeri" olarak tanımlandığını hatırlatan İdris Bal, şöyle devam etti:

"Bu ülke hangisi, kaç asker, taşıdıkları mühimmatın niteliği tezkerede belirtilmedi. Ve maalesef bu tezkere bazı muhalefet vekillerinin desteğiyle Meclis’ten geçti. Gördük ki tezkeredeki muğlak ifadelerin amacı buymuş.

Peşmergeleri, ülkemizin adeta terör örgütünün inisiyatifine terk edilen bölgesinden muzaffer ordu edasıyla geçirmekmiş. Hükumet belli ki Suriye stratejisini ABD güdümünde belirliyor. Sayın Erdoğan’ın birkaç gün içinde kendini defalarca yalanlayan açıklamalar yapması da bunun delilidir.

Biz diyoruz ki 2010’dan beri Suriye’yle ilgili attığınız her adım yanlıştı. Bunda da ısrar ediyorsunuz. En azından devletin imajına, gücüne ve bütünlüğüne halel getirecek adımlardan uzak durun."

cihanBu haber 330 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,009 µs