En Sıcak Konular

MHP'den peşmerge isyanı!

30 Ekim 2014 11:41 tsi
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Güneydoğu'da havaifişeklerle karşılanan peşmergenin Türk topraklarını kullanmasına sert çıktı.

Yabancı askerlerin Türk topraklarını kullanmasına onay veren Başbakanlık tezkeresine 'evet' diyen MHP'nin, bu tezkereden ilk olarak peşmergenin yararlanması için ne diyeceği merak konusu olmuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, peşmergenin geçişeyle ilgili zehir zemberek bir açıklama yaptı.

Yalçın, "Dün Irak Kürdistan Bölgesel Yöntemi'ne bağlı Peşmergelerin Habur'dan bayrak diye paçavraları sallayarak ve Türk askerinin gözetim ve kontrolünde gövde gösterisi yaparak topraklarımızdan geçirilmesi, AKP iktidarının ayrılıkçı Kürtlere ve terörizme tamamen teslim olduğunun resmidir" dedi.

TEHLİKELİ SEÇİM STRATEJİSİ

Yalçın, yazılı açıklamasında, "Son günlerde gerek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, gerekse hükümet üyeleriyle AKP kurmaylarının tutum ve açıklamalarındaki garip tenakuzlar, iktidar partisinin 2015 seçimlerine yönelik tehlikeli bir strateji uygulamaya başladığını göstermektedir" ifadesini kullandı.

"Genel seçimler yaklaşırken bir taraftan kontrollü toplumsal gerginlik sürdürülerek milli hassasiyetler kaşınmaya, bir taraftan da ikiyüzlü milliyetçilik edebiyatına hız verilmeye başlanmıştır" değerlendirmesinde bulunan Yalçın, şu görüşleri dile getirdi:

İMRALI VE KANDİL'E MESAJ

"Erdoğan'la AKP sözcüleri son zamanlardaki açıklamalarında bir yandan bölücü örgüte ve onun siyasi temsilcilerine diklenirken diğer yandan da kapalı kapılar ardında bölücü örgütle teması sürdürmektedir.

Bir taraftan son şehitlerimiz üzerinden parti tabanına ve seçmene, diğer taraftan da 'Çözüm süreci aksamayacak. Onu hiçbir şeye kurban vermeyeceğiz' türünden açıklamalar yoluyla İmralı ve Kandil'e mesaj gönderilmektedir. Kamuoyundan gizli olarak da PKK'nın siyasi temsilcilerine ucu yanık mektuplar döşenmektedir."

PKK DAHA ÇOK ELEMAN KAZANDI

Yalçın, "Yani AKP, yeni seçim politikalarını hem milliyetçi ve muhafazakar kitlelerin hem de bölge insanının duygularını istismar üzerine şekillendirmektedir" ifadesine yer verdi.

"Hükümetin sözde çözüm ve barış adına 12 yıldır attığı adımların ortaya çıkardığı sonuçlara bakıldığında, devlet açısından bir arpa boyu bile yol gidilmediğini" öne süren Yalçın, şunları kaydetti:

"PKK silah bırakmamış, aksine daha çok silahlanıp eleman kazanmıştır. Sokaklar daha güvensiz hale gelmiştir. Şehit cenazelerinin ardı arkası kesilmemiştir. Anaların feryatları sona ermemiştir. Türkiye'nin doğu ve güneydoğusunda devlet otoritesi yok olmuştur. Toplumsal barış ölümcül yara almış ve bir arada yaşama azmi komaya girmiştir. Kürt kökenli vatandaşlarımız kendisini temsil etmeyen bölücü örgütün tasallutuna tamamen terk edilmiştir. Derin bir ayrışma, kin ve nefret atmosferi giderek yurt çapına yayılmıştır. Türkiye, güney sınırları boyunca hüküm süren büyük ve karmaşık bir terör sarmalının tehdidiyle karşı karşıya kalmıştır. O halde millet, 12 yıldır AKP iktidarı tarafından uyutulmakta, aldatılmaktadır."

EŞKIYA GÜZEL BİR DAYAK ATTI

Yalçın, "İktidarın son çabaları da göstermelik ve istismara yöneliktir. Hakikatte ise kapalı kapılar ardında şehitlerimizin kanı ve anaların gözyaşı üzerinden kirli pazarlıklar sürmektedir. İktidar, kullandığı siyasi jargonun aksine en küçük milliyetçilik kaygısı olmadığı için PKK’nın başını ezecek yol da bulamamaktadır. AKP iktidarı, bölücü başına göbeğinden bağlı ve bağımlıdır" iddiasında bulundu.

"İktidar ve bölücü örgüt birlik olup devletin nefesini kesmişlerdir" görüşünü ileri süren Yalçın, "AKP iktidarı, devletin elini kolunu bağlayıp eşkıyanın bir güzel dayak atmasını sağlamıştır. Sopa yemekten yüzü gözü şişmiş, mecali kalmamış devlet baba, hantal vücuduyla kımıldayamayacak duruma getirilmiştir" ifadesini kullandı.

Yalçın, "Dün IKBY'ye bağlı Peşmergelerin Habur'dan bayrak diye paçavraları sallayarak ve Türk askerinin gözetim ve kontrolünde gövde gösterisi yaparak topraklarımızdan geçirilmesi, AKP iktidarının, ayrılıkçı Kürtlere ve terörizme tamamen teslim olduğunun resmidir. Çünkü Peşmerge'nin Ayn el-Arap'a yardıma gitmesine geçit vereceğini 'ABD'ye ben söyledim' diyen Recep Tayyip Erdoğan'dır" görüşünü ileri sürdü.


Kobani'ye gitmek üzere Güneydoğu'dan geçen peşmerge konvoyu bölge halkı tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. 

aaBu haber 253 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,470 µs