En Sıcak Konular

Sarıgül'e 1 yıl hapis istemi

28 Ekim 2014 15:38 tsi
Eski Şişli Belediye Başkanı Sarıgül'ün Mustafa Suver isimli vatandaşa yumruk attığı iddiasına ilişkin hazırlanan iddianamede, Sarıgül hakkında 1 yıla kadar hapis cezası istendi.

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün Feshane Uluslararası Kongre ve Kültür Merkezi'nde katıldığı etkinlikte Mustafa Suver isimli vatandaşa yumruk attığı iddiasına ilişkin hazırlanan iddianamede, Sarıgül hakkında "basit yaralama" suçundan 1 yıla, Suver hakkında ise "hakaret"ten 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

Sarıgül'ün 2014'teki yerel seçim çalışmaları kapsamında Feshane'de katıldığı etkinlikte 54 yaşındaki Mustafa Suver'e yumruk attığı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mustafa Küçükoğlu tarafından hazırlanan iddianamede, Sarıgül ve Suver hem şüpheli hem de müşteki olarak yer aldı.

İddianamede, etkinliğe katılan Sarıgül taraftarlarının Başbakan'a hakaret ettiği, buna tepki gösteren Suvar'ın da Sarıgül'e hitaben "Burada senin ne işin var, burada olmaman lazım" dediği, bunun üzerine Sarıgül'ün Suvar'ın elini sıktığı anlatıldı. Elini kurtarmaya çalışan Suvar'ın da Sarıgül'e küfür ettiği öne sürülen iddianamede, Sarıgül'ün Suver'e doğru yumruk salladığı, daha sonra korumaların araya girerek Suver'i uzaklaştırdığı kaydedildi.

Suvar'ın olaydan sonra hastaneden aldığı rapora göre, basit müdahale ile giderilecek şekilde yaralandığının belirtildiği vurgulanan iddianamede, müşteki ve şüphelilerin haklarındaki iddiaları kabul etmedikleri aktarıldı.

Dosya kapsamına göre, müşteki ve şüphelilerin suçu işlediklerine dair kamu davası açılacak nitelikte yeterli delilin var olduğu vurgulanan iddianamede, Sarıgül hakkında "basit yaralama" suçundan 4 aydan 1 yıla, Suvar hakkında ise "kamu görevlisine alenen hakaret" suçundan 1 yıl 2 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

İddianame, onaylanması için Başsavcılığa sunuldu. Başsavcılığın onaylaması halinde iddianame, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilecek.

AABu haber 308 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,853 µs