En Sıcak Konular

Kimsenin ayağına gitmedik

28 Ekim 2014 14:57 tsi
Dört eski Bakan ile ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, "Çağırdıklarımızdan Komisyon'a gelmeyen hiç kimse olmadı. Rıza Sarraf da dahil" dedi.

Dört eski Bakan ile ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, "Çağırdıklarımızdan Komisyon'a gelmeyen hiç kimse olmadı. Rıza Sarraf da dahil" dedi.

Köylü, AA muhabirinin sorularını yanıtlarken, Komisyon'a yönelik eleştirilere yanıt verdi. "Komisyon'un bazı kişilerin ayağına gittiği" eleştirisine karşılık Köylü, "Hukuk bilmeyen insanların yaptığı konuşmalar beni hiç ilgilendirmiyor.  Hukuku, CMK'yı bilmeden konuşuyorlar. Bizim yaptığımız hukuka uygun bir soruşturmadır. Ne yaptığımızı ve ne yapacağımızı biliyoruz. Kimsenin ayağına gitmedik. Alt komisyon olarak İstanbul'a gittik. Daha önce de dinleyeceklerimizin bir kısmını Ankara'da, bir kısmını İstanbul'da dinleyeceğimizi söylemiştik. Başkalarının tavırları beni ilgilendirmiyor. Magazin peşinde değiliz, ciddi bir soruşturma yapıyoruz. Bunun dışında yapılan abesle iştigaldir. Konuşacaklar da CMK'yı okusun, ona göre  konuşsun, ezbere kimse konuşmasın" değerlendirmesinde bulundu.

Bazı kişilerin çağrıldığı halde Komisyon'a gelmediğinin ifade edildiğini kaydeden Köylü, "Soruşturma bitince kimlerin gelip gelmediği görülecek. Çağırdıklarımızdan Komisyon'a gelmeyen hiç kimse olmadı. Rıza Sarraf da buna dahil" dedi.

Köylü, soruşturmaya devam edeceklerini belirterek, "hukuk soruşturması yaptıklarını", Komisyon olarak dinlemelere devam edeceklerini söyledi.

Bu haber 276 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,855 µs