En Sıcak Konular

Kobani'ye geçişler her an olabilir

28 Ekim 2014 13:40 tsi
Kobani'ye geçişler her an olabilir Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Peşmerge güçlerinin Türkiye'den Kobani'ye geçişi konusunda "Geçişlerin yapılması konusunda bir sorun yok. Her an geçişler olabilir" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Peşmerge güçlerinin Türkiye'den Kobani'ye geçişi konusunda, "Şu anda siyasi olarak bir sorun yok. Geçişlerin yapılması konusunda da bir sorun yok. Her an geçişler olabilir." dedi.

Çavuşoğlu, "ÖSO'nun Kobani'ye geçmesi konusunda PYD ile ÖSO arasında, kendi aralarında bir mutabakat sağlandı. Bu konuda da bir sıkıntımız yok. Türkiye de bu konuda gereken yardımı yapacaktır." şeklinde konuştu.

"Çavuşoğlu, 'İstanbul Süreci Dördüncü Dışişleri Bakanları Konferansı'na katılacak"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afganistan ve çevresinde istikrarın sağlanması amacıyla 30-31 Ekim'de Çin'de düzenlenecek ''İstanbul Süreci Dördüncü Dışişleri Bakanları Konferansı''na katılacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Çavuşoğlu'nun, Çin Halk Cumhuriyeti’nin ev sahipliğinde Pekin’de yapılacak Afganistan’a ilişkin ''İstanbul Süreci Dördüncü Dışişleri Bakanları Konferansı''na katılacağı belirtildi.

Afganistan odaklı bölgesel işbirliğinin geliştirilerek Afganistan ve bölgesinde kalıcı istikrara katkı sağlamak amacıyla Türkiye'nin liderliğinde 2 Kasım 2011'de düzenlenen ''Afganistan için İstanbul Konferansı'' ile hayata geçirilen ''Güvenli ve İstikrarlı bir Afganistan için Bölgesel Güvenlik ve İşbirliğine dair İstanbul Sürecinde'' Türkiye'nin aktif rolünü sürdürdüğü kaydedilen açıklamada, ''Bu defa Afganistan ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin eşbaşkanlıklarında toplanacak Bakanlar Konferansı’na ülkemizin yanı sıra 13 bölge ülkesi ile birlikte süreci destekleyen ülkeler, ayrıca bölgesel ve uluslararası kuruluşların katılması beklenmektedir. Sayın Bakanımızın, konferans marjında diğer bazı katılımcı ülkelerin dışişleri bakanlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirmesi de öngörülmektedir'' denildi.

AABu haber 386 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,262 µs