En Sıcak Konular

Akdoğan: Kimse ileri geri konuşamaz

24 Ekim 2014 21:14 tsi
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Ankara'da gündemi değerlendirdi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti Altındağ İlçe Danışma Kurulu Toplantısı'nda partililerle bir araya geldi. Toplantıda yaptığı konuşmada, AK Parti'nin bir temeli olduğunu vurgulayan Akdoğan, "30 Mart'ta hepsi bir araya geldi, ne kadar şer cephesi varsa, statükocu güç varsa ama milletin bir araya gelmesi başka şey, bunların bir araya gelmesi başka şey. Çatı kurdular. Ne oldu? Temel yok, Başbakanımızın dediği gibi bizde temel var. Biz temelden başlıyoruz onlar çatıdan başladığı için çok kolay çöküyor" dedi.
 
Kobani konusunda ne yapıldıysa Türkiye'nin yaptığını ifade eden Akdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü;
 
"200 bin insanı Türkiye kabul etti. 700'e yüze yakın insani yardım taşıyan TIR'ı biz yolladık. Özgür Suriye Ordusu ile işbirliğini zorlayan Türkiye oldu. Hava bombardımanlarını zorlayan Türkiye oldu ama bir taraftan Türkiye bizi kurtarsın dediler, öbür taraftan tezkereye "hayır" dediler. İşte anamuhalefetin çok bilen genel başkanı bir taraftan "Kobani'ye girilsin çıkılsın" diyor, öbür taraftan tezkereye "hayır" oyu veriyor. Yani Kobani konusunda insani bir duyarlılıkla hareket ettik. PYD hak etmediği halde, çok yanlışlar yaptığı halde, Türkiye'ye hasmane tavırlar sergilediği halde biz insanlara sahip çıktık. Şimdi diyorlar ki zig zag çiziliyor, çark ediliyor, çark falan edildiği yok arkadaşlar. Biz dün PYD'yi nasıl görüyorsak bugün de öyle görüyoruz. Dün de ona silah yardımı yapılmasına karşıydık."
 
PKK için koridor açılmayacağını söyleyen Yalçın Akdoğan, peşmergenin ayrı bir durumda olduğunu, ayrı bir hukuku bulunduğunu ve peşmergenin Irak ordusunun bir parçası olduğu ifade etti. Akdoğan, "PYD, Özgür Suriye Ordusu ve peşmergenin müdahil olmasından rahatsız oluyor." dedi.
 
"ÇÖZÜM SÜRECİ VAR DİYE YOL KESİLMESİNE MÜSAADE ETMEYİZ"
 
Bölgede son zamanda yaşanan olayları HDP ve kardeşi aracılığıyla Öcalan'ın tahrik ettiğini söyleyen Akdoğan, "Öcalan kardeşiyle verdiği mesajlarda "çözüm de yok" demedi mi, insanları direnişe çağırmadı mı? O zaman sizin hesabınıza göre Öcalan etkisiz eleman. Ne dese bir anlamı yok. Öyle mi diyorsunuz? Şimdi dış güçlere atıyorlar topu. Yabancı istihbarat örgütleri yapmış. Sen niye çanak tuttun o zaman." dedi.

Çözüm süreciyle ilgili bölgeden gelen il başkanlarını, oda başkanlarını, belediye başkanlarını bir haftadır dinlediklerini söyleyen Akdoğan, "Bölgede kim halka zulmediyor?" diye sordu. Devletin bölgeye şefkat elini, yatırım ve hizmet götürdüğünü belirten Akdoğan, " Yol kesen, haraç alan, insanları dağa kaçıran kim?" dedi.

Geçmişte devlete atfedilen ne kadar olumsuzluk varsa bugün daha beterini örgütün yaptığını belirten Akdoğan, buna sessiz kalmayacaklarını söyledi. "Sonuna kadar kamu düzenini ve kamu güvenliğini tesis edeceğiz. Bu öncelikli zemindir. Bu olmadıktan sonra hiç bir şey konuşamayız. İnsanımıza sahip çıkacağız. Şimdi haktan hukuktan bahsedenler, oradaki insanın yaşama hakkını yok ediyorsunuz." dedi. 
 
Çözüm süreci var diye yol kesilmesine müsaade etmeyiz" diyen Akdoğan sözlerini şöyle sürdürdü;
 
Cumhurbaşkanımıza hakaret edilmesine, Başbakanımıza hakaret edilmesine sessiz kalmayız. Hangi dilden anlıyorlarsa, siyasette aynı şekilde karşılık veririz. Burada yeni bir dil geliştirecekler. Bu sürecin mimarı olan Tayyip Erdoğan'a, bu süreci şu anda hayata geçiren Davutoğlu'na kimse ileri geri konuşamaz. Konuşursa da siyaseten cevabını alır." 
 
TRT Haber


Bu haber 333 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,718 µs