En Sıcak Konular

Fransa: IŞİD bizi tehdit ediyor

24 Ekim 2014 20:43 tsi
ABD Başkanı Barack Obama'nın IŞİD'le Küresel Mücadele Özel Temsilcisi emekli General John Allen, Avrupa ülkelerine yaptığı ziyaret çerçevesinde Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius tarafından kabul edildi.

Görüşmeden sonra basın açıklaması yapan Fabius, "IŞİD, Irak ve Suriye dışında bütün bölge ülkelerini ve bizi de tehdit ediyor" dedi. Fabius, Irak ve Suriye'deki terör tehdidine karşı Fransa ve ABD'nin mücadelesinin birlikte süreceğini ifade etti.
 
Suriye'de Şam rejiminin ülkeye büyük zarar verdiğini kaydeden Fabius, ülkesinin Suriye'deki ılımlı muhalefete desteğinin sürdüğünü söyledi.
 
Fransa'nın ABD önderliğinde IŞİD'e yönelik Irak'ta sürdürülen operasyonlara katıldığını hatırlatan Fabius, Fransız savaş uçaklarının Irak'taki IŞİD hedeflerine bugün önemli tahribat verdiğini belirtti. Fabius, "Fransa ve ABD'nin terörle mücadelesi kararlılıkla sürecek" dedi.
 
ABD'li General Allen ise yaptığı konuşmada Fransa'nın IŞİD tehdidine karşı önemli askeri ve diplomatik destek verdiğini söyledi. Allen yine insani açıdan da Fransa'nın önemli yardımlarda bulunduğunu ifade etti.
 
Fransa, ABD önderliğinde IŞİD'e yönelik Irak'taki operasyonlara destek verirken, Şam rejimini güçlendireceği gerekçesiyle Suriye'de operasyonlara katılmıyor.
 
Fransa Genelkurmay Başkanlığı, bugün yaptığı açıklamada Fransız uçaklarının Irak'ta IŞİD'e yönelik hedefleri vurduğunu açıklamıştı. Açıklamada, IŞİD'e ait silah ve cephaneliğin bulunduğu 12 binanın tahrip edildiği bildirilmişti.

aa


Bu haber 301 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,437 µs