En Sıcak Konular

Haluk Koç'tan Davutoğlu'na ağır benzetme!

24 Ekim 2014 16:20 tsi
Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na "Yedek parça gibi Başbakanlık yapılmaz" dedi.

CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, "Sıfatı Başbakan olan, kendisi Başbakanlık’tan başka verilecek her görevi yapmaya hazır bir kişinin ibretlik açıklamaları. Yedek parça gibi Başbakanlık yapılmaz” dedi.

DAVUTOĞLU SORUMLULUKTAN KURTULAMAZ

Yazılı bir açıkılama yapan Haluk Koç, "Türkiye’yi dış politika alanında ‘üstün becerisi’ ile itibarsız ve güvenilmeyen bir ülke noktasına çeken Sayın Davutoğlu, CHP ve Sayın Genel Başkanı'na hakaret ederek, sorumluluklarından kurtulamaz" ifadelerini kullandı. "Siyaseten ergenliğe ulaşmanıza ve şekil olarak sürdürdüğünüz Başbakanlık görevini asaleten üstlenmenizi, ısrarla ve samimiyetle bekliyoruz" diye devam eden Koç, şöyle devam etti:

YEDEK PARÇA GİBİ BAŞBAKANLIK YAPILMAZ

"Sene 2014 Sayın Davutoğlu; bugüne gel, gerçeklerle yüzleş. Demokrasiyi taksit taksit rafa kaldıran uygulamalardan siz sorumlusunuz. Devletin ve Milletin, kendi adamlarınız tarafından soyulmasına ses çıkarmayanlar sizlersiniz. Sayın Davutoğlu; siz hırsızları, rüşvet alanları, korumak talimatıyla göreve getirildiniz. Bütün bu baş eğen, sessiz, mahcup tavrınızı CHP’ye saldırarak örtemezsiniz. Yedek parça gibi Başbakanlık yapılmaz.

BAŞBAKANLARIN SAÇMALAMA HAKKI YOK

Başbakanlar talimat almazlar, kendi icra görevlerinin bir başkası tarafından fiilen yürütülür hale gelmesine göz yummazlar. Ayrıca Başbakanların, bu gerekçeler kendilerine hatırlatıldığında; saçmalama hakları yoktur. Hayal kurma, tarihi çarpıtma, yalan-yanlış beyanlarda bulunma sorumsuzlukları olamaz. Söylenenleri bile bile çarpıtarak, işine geldiği gibi siyaset meydanında ifade etme çirkinliği sergileyemezler.

Hele hele Muharrem Ayı’na girdiğimiz şu günlerde Yezit çizgisini hatırlatan, söz, eylem ve planların perde arkasında savunucusu bir Başbakan fotokopisinin Kerbela’dan bahsetmeye hiç hakkı yoktur. Sayın Davutoğlu; Siyaseten ergenliğe ulaşmanıza ve şekil olarak sürdürdüğünüz Başbakanlık görevini asaleten üstlenmenizi, ısrarla ve samimiyetle bekliyoruz."


DAVUTOĞLU KILIÇDAROĞLU İÇİN DE DEDİ?

Bugün partisinin İl Başkanları toplantısında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu'na şu sözlerle yüklenmişti:

Anamuhalefet partisi lideri geçen hafta ne dedi, "1,5 milyon Suriyeliye sınırlarımızı açmak Türkiye'ye ihanettir" dedi. Şimdi soruyorum, sizin şahsınızda bütün Türkiye'ye soruyorum, ensar bilincine sahip olanlara soruyorum, bu kardeşlerimize kapımızı açmak ensarın emanetine sahip çıkmak mı Türkiye'ye ihanet etmek mi? Kapımızı kapatmış olsaydık ey Kılıçdaroğlu, insanlığa ihanet etmiş olurduk insanlığa.

Bütün dünya karşımızda da olsa mazluma mazlum, zalime zalim diyeceğiz. Mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz.

CHP 3.5 yıldır Esad'ın yanında yer alıyor. O Esad ki; aynen Kerbela'da olduğu gibi insanları diri diri, aç ve susuz hapishanede bırakarak ölüme terk ediyor. Ama CHP ve HDP sessiz kaldı. Televizyonlara neredeyse talimat verdiler, bunları göstermeyin diye. 300 bin kişi öldü. Ki o Esad; halkına zulmetmediği dönemde iyi ilişkilerimiz vardı. Halkına zulmetmiyordu, iyi ilişkilerimizin olduğu komşumuzdu. Biz halkına kim zulmederse, en yakın dostumuz da olsa onun karşısında dururuz.Bu haber 309 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,838 µs