En Sıcak Konular

IKBY Suruç'taki kamp için lojistik destek bekliyor

24 Ekim 2014 12:36 tsi
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Parlamentosu, Türkiye'ye sığınan Suriyeli Kürtler için Suruç ilçesinde kurmaya başladığı kamp için lojistik destek bekliyor.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Parlamentosu, Türkiye'ye sığınan Suriyeli Kürtler için Suruç ilçesinde kurmaya başladığı kamp için lojistik destek bekliyor.
 
IKBY Parlamentosu'ndaki partilere mensup milletvekillerinden oluşan heyetle kamp kurma çalışmalarını inceleyen Irak Türkmen Cephesi Milletvekili Aydın Maruf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin, terör örgütü IŞİD ile Kürt gruplar arasındaki çatışmalardan mağdur olan Suriyeli Kürtlere kapılarını açtığını hatırlattı.
 
Türkiye'nin kısa sürede misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaya çalıştığını belirten Maruf, IKBY Parlamentosu olarak Kobanililere yardım eli uzattıklarını söyledi.
 
AFAD ve Türk Kızılayı'nın Suriyeli sığınmacılara yönelik yardımlarını takdirle karşıladıklarını vurgulayan Maruf, diğer ülkelerden de yaşanan drama seyirci kalmamalarını beklediklerini ifade etti.
 
Kurulum aşamasındaki barınma merkezi için kaymakamlık ve belediyeden destek beklediklerini dile getiren Maruf, şöyle devam etti:
 
''Suruç'ta 260 ailenin barınacağı kamp yapıyoruz. Suruç Belediyesi çalışanları ve gönüllülerin katkısıyla çalışmalarımız hızlı şekilde sürüyor. Kampa en geç bir aya kadar sığınmacı almayı düşünüyoruz. Şu anda 40 çadır kuruldu. Kamp alanının çevresi tellerle kaplanıyor. Kurmaya çalıştığımız kampın başta elektrik ve su gibi birçok eksiği var. Türk Kızılayı'ndan kurulum aşaması ve sonrasında destek bekliyoruz. Çünkü bu konuda Türk Kızılayı ve AFAD'ın ciddi tecrübeleri var. Bu yüzden kampımız için onlardan lojistik destek bekliyoruz.''
 
Maruf, herkesi yaşanan drama sahip çıkmaya davet etti.

aa

 

Bu haber 277 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,295 µs