En Sıcak Konular

Meclis'in seçime kadar gündemi dolu

24 Ekim 2014 11:57 tsi
AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, "7 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimlerine kadar çok sayıda düzenlemeyi yasalaştırmayı planlıyoruz" dedi.

Meclis'in seçime kadar gündemi yoğun olacak.
 
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimlerine kadar çok sayıda düzenlemeyi yasalaştırmayı planladıklarını söyledi.
 
Meclis'ten çıkarılması gereken önemli yasal düzenlemelerin bir kısmının belli olduğunu ifade eden Elitaş, bunlar arasında 2015 yılı bütçesinin yanı sıra elektronik ticaretin düzenlenmesi, cezaevlerinin dış güvenliğiyle tutuklu ve hükümlülerin sevk ve nakillerinde yetkiyi 5 yıl içinde jandarmadan Adalet Bakanlığı bünyesindeki dış güvenlik görevlilerine geçmesini öngören yasa tasarısı, İstanbul Tahkim Merkezi kurulması, patent haklarının korunması, perakende ticaretin düzenlenmesi, yeni yargı paketi, Bankacılık Kanunu'nda değişiklik yapılması, akademik personelin maaşlarının düzeltilmesinin de yer aldığını ifade etti.
 
Elitaş, çıkarılması öngörülen bazı düzenlemelerin henüz Meclis'e gelmediğini belirterek, "İç Güvenlik Reform Paketi" ile iş sağlığı ve güvenliği ile madenlerde maliyetlerin artırılması ve çalışanların ücretlerine yapılan iyileştirmeler ve çalışma saatleriyle ilgili düzenlemeler nedeniyle bazı maden şirketlerinin kapanmasına yol açan sorunları gidermek amacıyla  8-10 maddelik bir torba yasa tasarısının da seçime kadar yasalaştırılacağını söyledi.
 
"Bu düzenlemeler seçime kadar çıkabilir" diyen Elitaş, TBMM'nin Nisan sonu Mayıs başına kadar çalışabileceğini kaydetti.
 
Grup Başkanvekili Elitaş, erken seçimin gündemlerinde olmadığını belirterek, "Milletvekili genel seçimleri, 7 Haziran'da yapılacak. Meclis, seçim nedeniyle tatile girinceye kadar önemli düzenlemeler için çalışacak" dedi. 

aa


Bu haber 247 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,753 µs