En Sıcak Konular

Mutfakta hazırlayabileceğiniz 5 ağrı kesici

24 Ekim 2014 11:18 tsi
Mutfakta hazırlayabileceğiniz 5 ağrı kesici Mutfağınızın aslında bir ecza deposu olduğunu biliyor muydunuz? Bazı bitkiler, yemeklerinize tat katmanın yanı sıra sizi tedavi de edebilir.

Mide ekşimesi

Mide ekşimesini zerdeçal ile geçirebilirsiniz. Acı bitkiler, sindirim sıvılarının hareketlenmesini sağlar ve asit birikimini önler. Eğer zerdeçal kullanımı işe yaramazsa, eczaneden alabileceğiniz zerdeçal kapsülü de işe yarayabilir.

Baş ağrısı

Başınız ağrıdığında biraz biberiye kaynatın. Biberiye, kan damarlarının genişlemesini sağlar. Bir bardak sıcak suya bir çay kaşığı biberiye atın ve demlenmeye bırakın. Günde üç bardak için. Baş ağrısı için zencefil de kullanabilirsiniz. Zencefilin içinde bulunan bir madde sayesinde kan damarlarının daralması önlenir. Genişleyen kan damarlarında kan akışı olacağı için baş ağrısı hafifler. Taze zencefili rendeleyerek ya da yemeklerinizde kullanarak tüketebilirsiniz.

Sinüs ağrısı ve baskısı için

Sinüs salgılarınız beyaz ya da şeffaf ise biraz sıcaklığa ihtiyacınız var demektir. Kekik gibi bitkilerden faydalanabilirsiniz. Kekik güçlü bir antiseptiktir ve solunum enfeksiyonları için geleneksel bir ilaçtır. Günde üç fincan kekik çayı içebilirsiniz.

Böcek sokması için

Nane ile böcek ısırıklarını tedavi edebilirsiniz. Bir damla nane yağını böcek ısırığının olduğu bölgeye sürün. Artan kan akışı ile acı veya kaşıntı geçecektir.

Diş ağrısı için

Karanfil ile diş ağrısını hafifletebilirsiniz. Bir damla karanfil yağını ağrıyan dişinize sürün. Eğer evinizde karanfil yağı yoksa, ağrıyan dişinizle karanfil de çiğneyebilirsiniz.


Bu haber 1,019 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,884 µs