En Sıcak Konular

Kurtulmuş: Endişe edilecek bir durum yok

16 Ekim 2014 19:14 tsi
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Kobani'den (Ayn el Arap) gelen PYD mensuplarına ilişkin, "Tek tek kimler olduklarını biliyoruz. Dolayısıyla bu anlamda endişe edilecek bir durum yoktur" dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kobani'den (Ayn el Arap) gelen PYD mensuplarına ilişkin, "Yaralı olanları biliyoruz, özellikle pazar gününden sonra giriş yapanların tek tek kimler olduklarını biliyoruz. Dolayısıyla bu anlamda endişe edilecek bir durum yoktur" dedi.
 
Kurtulmuş, partisinin Burdur İl Divan Meclisi toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Suriye sınırından Türkiye'ye gelen PYD militanlarının bilinip bilinmediği ile ilgili soruya Kurtulmuş, yaralı gelenleri bildiklerini söyledi.
 
Özellikle ilk dönemde yoğun bir sivil halkın geldiğini, bunların içinde de PYD mensubu olabileceğini ifade eden Kurtulmuş, "Yaralı olanları biliyoruz, özellikle pazar gününden sonra giriş yapanların tek tek kimler olduklarını biliyoruz. Dolayısıyla bu anlamda endişe edilecek bir durum yoktur" diye konuştu.
 
Türkiye'nin sınırını insani yardım amacıyla açtığını vurgulayan Kurtulmuş, sınırın açılıp açılmamasında herhangi bir terör örgütüyle müzakere ya da mutabakat yapılmadığını belirtti.
 
Ne PYD ne de başka bir terör örgütüyle sınırlar açılır ya da açılmaz diye herhangi bir pazarlığın söz konusu olmadığının altını çizen Kurtulmuş, "Hayati tehlike taşıyan insanlar kim olursa olsun, kim gelirse gelsin bizim onları almak, kabul etmek insanlık vazifemizdi, insanlık borcumuzdu, komşuluk borcumuzdu. Tamamen insani yardımdır, yardımlar çerçevesinde yapılan bir şeydir" ifadesini kullandı.
 
Kurtulmuş, yaşlı, çocuk gibi çaresiz insanlara Türkiye'nin kapısını açtığını sözlerine ekledi.

aa


Bu haber 322 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.




  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,098 µs