En Sıcak Konular

Her alanda Türkiye'nin büyüdüğünü görüyoruz

16 Ekim 2014 10:40 tsi
Avusturya'nın Viyana Eyaleti Şehircilik Bakanı Ludwig, AA İstanbul Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti. AA'nın 2020 vizyonu hakkında bilgi alan Ludwig, ajans olarak koyulan hedeflere ulaşılacağını belirtti.

Bazı etkinliklere katılmak için İstanbul'a gelen Avusturya'nın Viyana Eyaleti Şehircilik Bakanı Michael Ludwig, Anadolu Ajansı (AA) İstanbul Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.
 
AA İstanbul Bölge Müdürlüğüne eşi Irmtraud Rossgetlerer'in de aralarında bulunduğu heyetle gelen Ludwig'i, AA Bölge Müdür Vekili Sabri Çelebioğlu karşıladı.
 
Çelebioğlu, Ludwig'e, AA'nın dünyanın en etkili beş haber ajansından biri olma hedefi ve 2020 vizyonu hakkında bilgi vererek, Ludwig'in kurumun Ortadoğu yapılanması ve farklı dillerdeki yayınları konusundaki sorularını yanıtladı.
 
AA'nın başarılı olacağına inandığını dile getiren Ludwig, "Her alanda Türkiye'nin büyük büyüme kaydettiğini görüyoruz. Marmaray'dan çok etkilendik. Mimari ve teknik açıdan bir şaheser. En uzun yürüyen merdiven dahi oradaymış. Denizaltında en uzun bağlantı tüneli olduğunu öğrendik. En yakın zamanda dünyanın en büyük havaalanını da siz açıyorsunuz. Umut doluyum, siz de ajans olarak koyduğunuz hedefe ulaşacaksınız. Sizlere başarılar dileriz" ifadelerini kullandı.
 
Ludwig, Türkiye ve Türk insanına büyük sevgi beslediğini belirterek, "Viyana'da çok çalışkan, çok iyi insanlarımız var. Bunlar Türkiye'den Viyana'ya gelen insanlar. Benim çalışma alanımda çok fazla sayıda Türkiye'den gelen arkadaşlarım var. Teknik personelden akademisyene kadar, hemen her alanda Türkiye'den arkadaşlarımız var. Birçok inşaatı, Türk işçiler olmasa, oradaki teknik personel ve mühendisler olmasa yapamazdık. Ofisimizde de çok muhteşem bir yardımcım (Aslıhan Bozatemur) var, sağ kolum, her şeyim, danışmanım" diye konuştu.
 
Michael Ludwig, Çelebioğu'nu Türkiye Belediyeler Birliği ile Swissotel The Bosphorus'ta gerçekleştirecekleri "Smart City Viyana Forumu" ile Avusturya'nın İstanbul Başkonsolosluğunda 18-27 Ekim'de görülebilecek "Modern Evler" sergisinin açılışına davet etti.
 
Çelebioğlu, ziyaretin anısına Ludwig'e AA'nın 2013 yılı Almanak'ını takdim ederken, konuk bakan da Çelebioğlu'na Daniel Barenboim yönetimindeki Viyana Filarmoni Orkestrası'nın 2014 yeni yıl konseri kaydının yer aldığı CD hediye etti.

aa


Bu haber 396 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  2,768 µs