En Sıcak Konular

Chomsky: Türkiye'nin Kobani'deki rolü çok kritik!

15 Ekim 2014 12:54 tsi
Chomsky: Türkiye'nin Kobani'deki rolü çok kritik! ABD'li ünlü düşünür Noam Chomsky, Türkiye'nin Kobani'deki duruma ilişkin durumunu değerlendirdi, PKK'ya hava operasyonunu eleştirdi.

ABD'li düşünür Noam Chomsky Kobani'deki son gelişmeleri değerlendirdi. Türkiye'nin Kobani'deki rolünü değerlendiren Chomsky, "Türkiye'nin rolü çok kritik" dedi.

Chomsky Filistin Halkının Ayrılmaz Haklarının Kullanılmasına İlişkin Komite'nin Birleşmiş Milletler’de düzenlediği toplantılara katıldı.  BM'deki gazetecilere açıklamalarda bulunan Chomsky, Kobani’de yaşananları değerlendirdi.

Kobani’de yaşananları “şok edici” olarak nitelendiren ünlü düşünür, Türkiye ’nin PKK ’ya karşı düzenlediği hava operasyonundan da söz etti. Chomsky, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu şok edici bir durum. Bu sabah okuduğumuz gazetelerde Türk ordusunun Türkiye’deki Kürtlere karşı düzenlediği askerî operasyonu okuduk; Kürtlerin katliam tehlikesiyle karşı karşıya oldukları sınırdan birkaç kilometre uzaktaki IŞİD’e karşı değil.

'TÜRKİYE'NİN ROLÜ ÇOK KRİTİK'

Birleşmiş Milletler’de bir şeyler yapılmalı, güçlü bir karar alınmalı ateşkes için. Güç kullanımını uygulamak zor, ancak Kobani’yi büyük sonuçları olacak ve IŞİD’in yapacağı bir katliamdan korumak için bu uygulanabilir."

Chomsky, Kobani çevresindeki IŞİD hedefleriyle mücadelede yapılması gerekenlerde Türkiye'nin önemini de vurgulayarak, "Kürt bölgesindeki kasabanın stratejik önemi çok açık ve Türkiye’nin rolü çok kritik" dedi.

Bu haber 634 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,492 µs