En Sıcak Konular

Yargıyı yargı yapacak sizlersiniz

14 Ekim 2014 14:14 tsi
Yargıyı yargı yapacak sizlersiniz CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Yeni seçilen HSYK üyelerine seslenmek isterim; yargıyı yargı yapacak sizlersiniz, yargıyı saygın kılacak olan sizlersiniz, adalete güven duyulması sağlayacak sizlersiniz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşuyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Yargının siyasi otoritenin arka bahçesi haline dönüştürülmesi, demokrasiye vurulacak en büyük darbe olacaktır. Yeni seçilen HSYK üyelerine seslenmek isterim; yargıyı yargı yapacak sizlersiniz, yargıyı saygın kılacak olan sizlersiniz, adalete güven duyulmasını sağlayacak sizlersiniz."

"Parlamenter sistemi her ortamda savunmalıyız. 200 yıllık bir parlamenter deneyiminiz var. Beyefendi istedi diye 200 yıllık deneyimi silip atacak mıyız?"

"Parlamentonun bir görevi daha var. Yürütme parlamentoyu denetlememeli. Ancak yasama da çıkıp istediğini söyleyebilmeli. TBMM'de yetkisini kullanan, hukukun üstünlüğünü savunan tek parti CHP'dir."

"İktidara destek veren memur sendikalarına sesleniyorum, sizin haklarınızı biz de savunuyoruz."

'Demokrasinin özgürlüğün güvencesi benim diyor Ahmet Bey. Yeni Ahmet Bey böyle söylüyor. Peki sen özgürlüğün güvencesi isen, o zaman internete giren vatandaşı niye takip ediyorsun."

"Kobani, Türkiye'nin güvenliği açısından çok önemlidir. Neden Türkiye'nin güvenliği açısından önemlidir Eğer IŞİD, Kobani'yi alırsa, 400 kilometrelik bir sınır komşumuz IŞİD olacaktır. Bir terör örgütüne komşu olacağız. Şunu düşünmesini isterim bütün vatandaşlarımın; PKK terör örgütünün Kuzey Irak'ta neler yaptığını biliyoruz değil mi Şimdi 400 kilometrelik yeni bir hat daha açılacak. Başlangıçta bunu engelleyemezseniz sonra engelleyemezsiniz."

"Terör kimden gelirse gelsin, önünde durmak bizim görevimiz olacak. İster IŞİD'den gelsin, ister PKK'dan gelsin önünde duracağız."

"Bu ülkeye yabancı askerin postalının gelmesine CHP olarak karşıyız. Biz Suriye'nin toprak bütünlüğünü her zaman savunduk. Sen Suriye'yi girecek tezkereye evet dedin. Şimdiye diyecekler ki biz onu PKK için dedik. Geçiniz onları, PKK için yabancı askere mi ihtiyaç var. Bizim ulusalcılığımız, milliyetçiliğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Tampon bölgesi istemiyoruz, uçuşa yasak bölge istemiyoruz. Bizim tezkeremizde, bizim askerimiz oraya girecek. Teröre bizim askerimiz ders verecek."

"Türkiye'yi Ortadoğu bataklığının içine çektin. Benim anamuhalefet partisi olarak bunları söyleme sorumluluğum var. Sen doğruları bul diye ben konuşuyorum. 2011'de ben dış politika romantizm üzerine kurulamaz diye seni uyardım. Yabancı insanların, Türkiye'de eğitilmesini eleştirdik. Bugün yaşanan dramın nedeni işte budur. Reyhanlı'da 52 vatandaşımız öldü. Sorumlusu kim, herhalde siyaseten sorumlusu bu."

"IŞİD'in burnumuzun dibinde eleman devşiren büroları var. Hacı Bayram'da, Ankara'da var. IŞİD'in hücreleri var. İstanbul'da toplantı yapıyorlar. Üniversitede ellerinde palalarla öğrencilere saldırıyorlar. IŞİD'e açıkça bu hükümetin desteği var."

 Bu haber 376 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  3,082 µs