En Sıcak Konular

Dicle'den Fethullah Gülen'le ilgili çarpıcı iddia

14 Ekim 2014 10:39 tsi
Dicle'den Fethullah Gülen'le ilgili çarpıcı iddia Hatip Dicle, kendisine dinletilen ses kaydında Fethullah Gülen'in çözüm süreci hakkında söylediği skandal sözleri canlı yayında anlattı.

A Haber'de Sevilay Yükselir'in moderatörlüğünde yayınlanan Yüzde Yüz Siyaset programı bu hafta Diyarbakır'daydı. Abdurrahman Şimşek, Fidel Okan ve Kezban Hatemi'nin katılımıyla gerçekleşen Yüzde Yüz Siyaset'e bu hafta Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Hatip Dicle ve Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vahap Coşkun konuk oldu. Çözüm süreci ve Kobani olaylarının tartışıldığı programda birbirinden kritik açıklamalar yapıldı...

DTK Eş Başkanı Hatip Dicle, Doğu ve Güneydoğu'daki paralel örgüt yapılanması ve Kobani olaylarının arka planını anlattı. İşte paralel örgütle ilgili Hatip Dicle'den önemli açıklamalar...

ÇÖZÜM SÜRECİ MUTLAKA KAZANACAKTIR

 Acı günler yaşadık. Çözüm sürecini sabote etmek isteyenler var ama çözüm süreci mutlaka kazanacak. Barışı inşaa etmek çok zordur büyük emek ister ben inanıyorum bunu sonunda başaracağız. Sayın Cumhurbaşkanı bu süreç devam edecek dediği zaman Öcalan İmralı'dan devam dediği zaman bu süreç devam edecektir.

BANA GÜLEN'İN ÇÖZÜM SÜRECİNİ BALTALAMAK İÇİN YAPTIĞI SES KAYDINI DİNLETİLDİ

 KCK operasyonlarında 8 bine yakın insan tutuklandı. Siyaset boşluk kabul etmiyor boşluk olduğunda birileri o boşluğu kapatmak istiyor. Fethullah Gülen'in sesinden bana dinletilen bir kaset oldu. O ses kaydında; Doğu ve Güneydoğu'daki kürtlerin kurumlarına girin. Halka yakın dürüst olanları, çözüm sürecine destek verenleri itibarsızlaştırın diyor. Bunu çok açık bir şekilde ben şahsen dinledim. Bu sıralar içerisinde sızmalar olabilir. Bu konu bizim açımızdan çok ciddi bir şekilde ele alınıyor.

PARALEL ÖRGÜT OPERASYONLARI FIRAT'IN ÖTESİNE GEÇMEDİ

Ben hükümeti şu konuda uyarmak istiyorum susurluk sürecinde bir çok gerçek ortaya çıktı. Çok ciddi operasyonlar oldu ama Fırat'ın kıyılarında durdu. Paralel devlet operasyonu da Fırat'ın ötesine geçmedi. Ben hükümetin devlet içerisinde yuvalananlarla ilgili seferberlik ilan etmeli. Bingöl olayı bizi çok kuşkulandırıyor. Bu olayla sayın Başbakan çok çabuk açıklama yaptı. Onları irdelemeliydi.

BİNGÖL OLAYI ŞÜPHELİ

Ben 92 93'lerde çatışmaların en yoğun olduğu dönemde milletvekiliydim. 33 asker olayında yaralı kurtulan bir asker "Biz kariyerler eşliğinde Elazığ'a geliyorduk bir süre sonra kariyerler ayrıldı sonra 5 dakika gitmiştik ya da gitmemiştik önümüz kesildi gerillalar bizi aldı. Siz bizim rehinemizsiniz dediler. Bunu yaralı kurtulan asker anlatıyor. Susurluk sürecinde bazı belgeler açığa çıktı. Rahmetli Özal döneminde bir ateşkes süreci yürüyordu. Çözüm o zaman gerçekleşseydi bu kadar acılar yaşamayacaktık. Tam 17 Nisan'da Celal Talabani bize yemekte "Özal vefat etti galiba bu işte bitti" dedi. Öcalan bize dedi ki benim kuşkularım Özal'ın öldürüldüğü yöndedir. Özal'ın vefatından 1 ay sonraydı bu 33 asker olayı sonra susurluk olayında çıktı ki Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım birlikte bir iki kişinin bu olayı organize ettiği yazıldı. O gün JİTEM vardı bugün paralel yapı var.

AYNI SİLAHLA HEM HİZBULLAH HEMDE PKK'LI VURULUYORDU

 Silvan'dan haber geldi HEP'li bir esnafın dükkanı yakılmış. İnsanlar yangından arda kalanları temizlerken İngilizce yazan bir parça var buna bir bakın dediler bana. Ondan bir gün sonra da Hizbullah tabanı diye bilinen bir esnaftan da aynı parça çıktı O zaman Hizbullah PKK çatışması yoktu. Bu parça İngilizler tarafından atılan yangın bombasıymış. O zaman bu konuyu araştıracak hiçbir yetkili bulamadık.

 93 yılında Batman Emniyet Müdürünü ziyarete gittik. O zaman şunu dedi. Bizde balistik raporlar var. Sabahleyin bir PKK sempatizanının vurulduğu silahla aynı akşam Bir Hİzbullah sempatizanının vurulduğuna dair balistik raporlar var. Hüdapar'a bir çağrımız var bu provakatörler bugünde aynı şekilde olabileceğini ve paralel devleti kendilerine hatırlatmak isterim

FETHULLAH GÜLEN 12 EYLÜL'Ü DESTEKLEDİ

 Biz Gülen hareketini iyi tanıyoruz. Bu hareketin kökünü 67-68'lere kadar götürebiliriz. Türkiye'nin NATO'ya girmesinden sonra askeri alanda rahmetli Menderes'e karşı yapılan ihtilalde Türkeş önemli bir rol almıştı. Askeri alanda Türkeş sivil alanda da Gülen ve adamları kendilerini ortaya koydular. Nurcular iki kesime ayrıldı. Fethullah Gülen 12 Eylül'ü destekledi. Diğer kesim ise reddediyordu. Daha sonra devlet içerisinde örgütlenmeye başladılar. Çiller'e en büyük desteği verenlerden bir bölümü Fethullah Gülen'di.

PARALEL YAPI BU BÖLGEDEN ACİLEN TEMİZLENMELİ

 Ülkücü denen kesimler ellerinde ev tüfekleriyle, tabanca ve bıçaklarla yürüyorlar. Bir zırhlı araç geliyor üzerine çıkıyor polis dokunmuyor sonra polis geliyor diyor ki siz evlerinize gidin bundan sonrası bizde diyor bunların görüntüleri var. İçişleri Bakanı Efkan Ala bu konuları araştırmalıdır. Gerçekleri ortaya çıkarmalıyız. Bu paralel yapıyı bu bölgeden çıkarmadan çözüm süreci mayınlı alanda gider.

stargazete.comBu haber 876 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,453 µs