En Sıcak Konular

CHP'de toplu istifa

14 Ekim 2014 09:33 tsi
CHP Zonguldak İl Yönetim Kurulu'nda yer alan 18 üye istifa etti.

CHP Zonguldak İl Yönetim Kurulu'nda yer alan 18 üye, İl Başkanı Halil Furat'la bütünlük arz edemedikleri ve siyaset üretemedikleri gerekçesiyle istifa etti.
 
Parti binasında üyeler adına konuşan Sema Koç, 3 Haziran 2012'den beri görev yapmaya çalıştıkları CHP Zonguldak İl Başkanlığı yönetim kurulu üyeliğinden 18 arkadaşıyla istifa ettiklerini söyledi.
 
Uzlaşmayı bilmeyen ve fedakarlık yapamayanların siyasette başarı yakalayamayacağını öne süren Koç, şöyle konuştu: "İl Başkanımız Halil Furat'la bütünlük arz edemediğimiz ve siyaset üretemediğimiz algısının yaygınlaştığını gözlemlemiş bulunmaktayız. Bu algı ve gözlemlerimizin sonucu olarak ilimizdeki siyasi tıkanıklığın en azından payımıza düştüğü kadarına karşı sorumluluk duyarak, il yönetim kurulu üyeliğinden istifa ediyoruz. Bu kentin ayakta kalabilmesi, sosyal, siyasal ve ekonomik alanda gelişebilmesi için öncelikle bütün kurum ve kuruluşlar arasında barış ve huzurun tesis edilmesi mümkün olabilir. Ancak kentimizin geleceğine yön vermesi gereken siyasilerimiz, klişe sorunları tartışmaktan öteye gidememiştir. İlimizdeki siyasi tıkanıklığın en azından payımıza düştüğü kadarına karşı sorumluluk duyarak, Zonguldak'ta barış içinde yapılabilecek siyasetin önünü açmak için 3 Haziran 2012'den bugüne görev yapmaya çalıştığımız partimizin il başkanlığı yönetim kurulu üyeliğinden istifa ediyoruz. Bize bu güne kadar kentimizin geleceği için destek veren tüm partililerimize teşekkür ediyoruz."
 
Üye Nurettin Yolcu da istifa süreçlerinin iki aydır devam etiğini belirterek, "İl başkanıyla kişisel hiçbir sorunumuz yok. Partimizin önünü açmak, önümüzdeki milletvekili genel seçimlerinin daha heyecanlı ve arzulanan biçimde yaşanması için bu kararı verdik. Sorunlarımızı milletvekillerimize ilettik ve onlarla ortak noktalarda buluştuk. Ortak buluştuğumuzun nokta da bu zaten. Kongreler, bu partinin sorunlarını çözer" diye konuştu.
 
Üyeler Nurettin Yolcu, Sema Koç, Ümmühan Cangöz, Hakkı Güney, Osman Kıransoy, Merve Arslan, Mustafa Karadeniz, Muzaffer Soyer, Faik Marankoz, Şazi Sivişoğlu, Muharrem Çilek, Muazzez Özkan, Ali Alpant, Seyfi Şimşek, istifa dilekçelerini İl Başkanlığına sundu, Ahmet Kaptan, Rafet Kapukıran, Gül Güleryüz ve Ahmet Demircan, il dışında olduklarından dilekçelerini sunamadı.

aa


Bu haber 287 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,969 µs